Замовити
Х

Не маєте часу або бажання займатися пошуком Вашого туру?
Довірте це нам, надіславши повідомлення.

Ви вже плануєте свою подорож?
Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Отримуйте спеціальні пропозиції
від Компаса першими!
Х

Чим вам допоможе консульська служба

Консульська служба. Туристична агенція Компас.

У більшості наших співгромадян уявлення про консульства досить просте: вони заважають людині жити (якщо іноземні) та зобов’язані допомагати (якщо наші). Причому допомагати в будь-яких ситуаціях, незалежно від характеру труднощів.

Однак у консульства є абсолютно певне коло обов’язків. Ось найтиповіші ситуації, з якими воно стикається.

Втрата паспорта, грошей, проїзних документів, випадки шахрайства та обрахунку – ось невеликий перелік того, чим займається консул … Перед поїздкою за кордон необхідно добре зрозуміти послідовність дій в різних ситуаціях.

Але найголовніше потрібно запам’ятати, що консулу Вам легше допомогти якщо:

Ви тверезі

Ви не чинили протиправних вчинків

Ви не грубили і не завдавали інших образ місцевим органам або жителям.

Ви маєте копії втрачених документів або квитанції, що підтверджують ваші слова.

Втрата закордонного паспорта

Це найпоширеніша причина звернень громадян в закордонні консульства. Громадяни примудряються втрачати паспорта дуже швидко – буквально на наступний день після прибуття в країну. Особливо “везучі”, отримавши в консульстві документ для повернення в Україну, що замінює паспорт, примудряються втратити і його – що цікаво, іноді відразу за порогом консульства.

Багато громадян, що втратили паспорт, прагнуть зменшити свої втрати від власної недолугості і вимагають “негайно і прямо тут” видати їм новий, і “щоб в ньому стояла віза країни перебування”. Коли співробітники консульства відмовляються це зробити, співвітчизники влаштовують їм істерики, звинувачуючи в небажанні допомагати власним співгромадянам. Однак консульство діє в рамках вітчизняного законодавства. А воно передбачає цілком логічну, хоча і досить тривалу і не дуже приємну процедуру.

Перш за все, потрібно отримати в місцевій поліції довідку про втрату паспорта. Зазвичай туристи обурюються з цього приводу і стверджують, що поліції  абсолютно до ліхтаря втрата Ваших документів. Але справа в тому, що втрачений або вкрадений паспорт може бути використаний злочинцями, а постраждає від цього його колишній власник. Крім того, паспорт може бути знайдений і зданий в поліцію. Таким чином, заявити про його втрату цілком логічно. Довідка, яку надають до консульства, є підтвердженням того, що влада країни перебування про втрату оповіщена, і подальша доля паспорта – виключно в компетенції правоохоронних органів.

При зверненні в поліцію може виникнути мовна проблема, в зв’язку з чим можна попросити допомоги у консульства. Воно, звичайно, не зобов’язана надавати кожному туристу перекладача, але цілком може це зробити.

Надавши довідку з поліції, Ви повинні в консульстві написати заяву і коротко викласти, за яких обставин втратили документи. До неї слід додати копію внутрішнього паспорта з пропискою. Якщо такої немає, потрібно зателефонувати додому і попросити надіслати копію факсом.

Значне число туристів не бере з собою в поїздку внутрішній паспорт. До них додається певна кількість постраждалих, що втратили внутрішній паспорт разом із закордонним. В результаті як мінімум половина осіб, що звертаються до консульств, виявляються “людьми без документів”. І їм доводиться найскладніше.

Ті особи, у яких є внутрішні документи, що засвідчують особу, отримують документ на повернення в Україну одразу, після чого можуть виїжджати додому. На жаль, продовжувати відпустку їм, швидше за все, не варто, так як місцева влада може звинуватити їх в порушенні візового режиму і піддати санкціям. А ось тим, у кого таких документів немає, доведеться ще деякий час помучитися.

Тому що в цьому випадку консульство, згідно з інструкціями, зобов’язане запросити міграційну службу за місцем основного проживання потерпілого. Та повинна підтвердити, що такий-то громадянин дійсно проживає там-то і відповісти консульству по факсу або електронною поштою.

Коли підтвердження отримано, консульство виписує свідоцтво на повернення.

Втрата проїзних документів

На жаль, в цьому випадку консульство нічим не зможе вам допомогти – якщо тільки така втрата не відбулася за яких-небудь кричущих обставин на зразок нападу місцевої поліції. Загалом, якщо ваші права не були порушені владою країни перебування, то розраховувати особливо нема на що.

Якщо ж вам “пощастило”, і ви стали жертвою свавілля місцевої влади, то консульство зобов’язане вам допомогти. Вас будуть захищати і, швидше за все, виділять кошти на від’їзд. Правда, будьте готові до того, що доведеться пережити ряд не дуже приємних процедур, на зразок допиту у слідчого, в даному випадку – офіцера безпеки консульства.

Втрата грошей

З точки зору консульства вона нічим не відрізняється від втрати квитків. Правда, і тут бувають винятки, коли консульство надає матеріальну допомогу. Бувають, наприклад, випадки (особливо в ісламських країнах), коли  громадянка, отримавши розлучення від чоловіка-мусульманина, виявляється зовсім без коштів і змушена повертатися додому. У таких випадках гроші іноді видають.

Неможливість розплатитися за послуги (готель, ресторан)

В консульстві вам спочатку запропонують з’ясувати стосунки з вашим готелем (якщо ви не виплатили до кінця вартість номера) або туроператором (якщо все ж вирішили скористатися його послугами).

Бувають випадки, коли туроператори просто “кидають” своїх клієнтів, наприклад, довозять до передбачуваного місця відпочинку і відразу зникають. У таких випадках консульство виступає в якості захисника інтересів  громадян.

Якщо мова йде про обман готелем (такі випадки вкрай рідкісні), то консульство вже зобов’язане розібратися з цією ситуацією і допомогти в разі протиправних дій готелю.

Що стосується ресторану, то в більшості випадків такі ситуації пов’язані з банальним шахрайством (наприклад, ви розраховували поїсти на 5 доларів, а вам принесли рахунок на 150). На жаль, в більшості випадків діє принцип “спочатку оплати, потім бери детальний рахунок і звертайся в поліцію”. Якщо клієнт відмовився платити, господарі закладу завжди можуть повернути справу на свою користь, підсунувши інший рахунок, і в результаті виявиться, що вам надали послуги за зниженими цінами, але ви навіть їх не бажаєте оплачувати. У будь-якому випадку рахунок потрібно залишити собі, щоб залишалися докази шахрайства. І знову ж таки, якщо неможливість розплатитися стала результатом сваволі з боку місцевої влади, то ви можете вимагати прибуття консульського працівника для з’ясування обставин.

Сплив термін дії візи

Ситуація досить часта. Правда, в більшості випадків вона викликає підозри у співробітників консульства, так як зазвичай пов’язана з нелегальною комерційної або трудовою діяльністю громадян в країні перебування. Дуже рідко трапляється так, що виїзд затримався через хворобу або іншу поважну причину, але в таких випадках прикордонникам достатньо надати лікарську довідку.

Більшість країн передбачає різні санкції за порушення візового режиму – від внесення до списків порушників і штрафу до тюремного ув’язнення. Якщо ви все-таки маєте намір порушити візовий режим, не полінуйтеся, поцікавтеся, що вам за це буде і які витрати ви готові нести.

Привід в поліцію

Краще до такої ситуації справу не доводити. Є країни, де в поліції вас просто обчистять, а потім скажуть, що так і було. Якщо ви будете “качати права”, то в подальшому вас чекають розборки з місцевим судом, який, як правило, вирішує справи на користь “своїх” – навіть за участю спостерігачів з консульства.

У більш-менш цивілізованих країнах поліція підкреслено ввічлива, і консульство вам навряд чи буде потрібно. В цілому ж діє принцип: вам щось світить, якщо ви і справді абсолютно чисті. Тобто  громадянин, що потрапив в поліцію, повинен бути не тільки ні в чому не винен, а й абсолютно тверезий, а також вкрай ввічливий. Оскільки поєднання трьох вищевказаних обставин – майже неймовірна подія, консульство, швидше за все, вам не допоможе.

Консульская служба. Туристическое агентство Компас.


Шановні друзі!

На нашому сайті Ви можете on-line в будь-який час
доби або з нашою допомогою в офісі агенції :

З нами – краще!

error: Content is protected !!