Замовити
Х

Не маєте часу або бажання займатися пошуком Вашого туру?
Довірте це нам, надіславши повідомлення.

Ви вже плануєте свою подорож?
Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Отримуйте спеціальні пропозиції
від Компаса першими!
Х

Вірменія

Вірменія фото

Вірменія карта

 Вірменія  з Черкас  від Компаса!

Столиця – Єреван
Різниця з Києвом в часі- випереджає на 2 години
Грошова одиниця – драм
Державна мова – вірменська
Населення – 3 млн. 700 тис. осіб
Вірменія – гірська країна на південно-східній околиці Європи і на в’їзді в країни Близького Сходу та Азії. Це цінне географічне положення для потенційних угод між континентами стало прокляттям роду. Протягом століть вона була захоплена і контрольована різнимиімперіми, в тому числі Римською, Візантійською, арабською, перськю та османською.

Республіка Вірменія – дивно самобутня і цікава країна. Щоб познайомитися з нею, недостатньо короткої поїздки на вікенд. І не варто помилятися з приводу її скромних розмірів – для огляду тільки головних її пам’яток туристу знадобиться не один тиждень.

Вірменія – спадкоємиця однієї з найдавніших держав на Землі. Вона володіє вражаючою колекцією культурних і архітектурних пам’яток. На її території розташовані фортеці і монастирі, вік яких досягає 1700 років. Багато з них знаходяться у важкодоступних місцях: в оточенні води, на схилах гірських ущелин, на дні високогірних долин. Тому дістатися до них не надто просто. Крім створених людиною пам’ятників Вірменія славиться і природними багатствами. Найвідоміші з них – легендарне озеро Севан, водоспад Джермук і цілющі джерела Лорійської ущелини, долина річки Воротан і, звичайно, величні гори.

Відпочинок в Вірменії подарує будь-якому туристові справді незабутні і найрізноманітніші враження! У програму мінімум для подорожі по цій країні варто включити відвідання Єревана, заснованого на 29 років раніше Рима, побувати в знаменитих храмах і монастирях – Агарцін, Гегард, Татев, Гарні, Нораванк, Гегардаванк, Хор Вирап, звідки відкриваються мальовничі краєвиди на Арарат. Також бажано з’їздити в древнє село Арені – місце унікальних археологічних знахідок, і, звичайно, походити по горах і ущелинах, викупатися в Севані і випити смачної і корисної мінеральної води в Джермуці.

Відпочинок в Вірменії порадує туристів також неперевершеною кавказькою гостинністю і невисокими цінами. Навіть в столичному Єревані можна знайти бюджетні та комфортні варіанти проживання. А в будь-якому ресторані або кафе за невелику ціну покуштувати справжній шашлик, різноманітні шедеври традиційної вірменської кухні і випити чудового домашнього вина.

Вірменія багата дивовижними культурними і природними пам’ятками, завдяки чому її називають «музеєм під відкритим небом»: всього тут налічується більше 4 тисяч унікальних пам’яток.
Сюди люблять приїжджати туристи, що досліджують культурне життя вірмен. На території країни колись процвітали цивілізації, проходили великі битви, відбувалися події, що мали значення для всього світу.

Пам’ятки Вірменії – це її природа, життєвий уклад, стародавня історія та гостинність.

Подорож країною за кількістю святих місць схожа на паломництво – обителі, монастирі, храми. Вірменія пишається тим, що першою прийняла християнство як офіційну релігію.

Основні визначні пам’ятки Вірменії знаходяться в околицях Єревану – одного з найдавніших міст на планеті.

Єреван

Серед природних визначних пам’яток країни можна відзначити найрізноманітніший гірський ландшафт (один Арарат чого вартий! – туристи до цього дня сподіваються розгледіти тут у себе під ногами залишки біблійного ковчега) і унікальне озеро Севан (про його прозорості ходять легенди, а береги прикрашені цікавими рукотворними пам’ятками різних часів), незрівнянні види і ділянки по-справжньому неходжених сучасною людиною земель.

Арарат
Вірмени називають цю гору «Гігантом» – в окружності вона сягає 40 кілометрів. Тала вода, що стікає з вершин Арарату, перетворює частину Анатолійськой рівнини в родючі угіддя. Пік гори місцеві жителі називають Агрі-цебто, що означає гора страждань.

Великий Каскад в Єревані
Сьогоднішній Єреван просто неможливо уявити без головної його пам’ятки – Каскаду. Це систематично впорядковані і художньо оформлені сходи, скульптури, фонтани, квітники на схилах Канакерскіх пагорбів.

Блакитна мечеть у Єревані
У 1766 р тюркський хан Ереванського ханства Гусейналі-хан Каджара, Сардар (губернатор) міста Єревана, наказав на 7000 квадратних метрів вибудувати Блакитну мечеть (символ вірмено-іранської дружби), яка на сьогодні – єдиний в країні мусульманський собор.

Фортеця Еребуні
У 782 р. до н.е. Аргишті I, цар Ванського царства, вирішив створити на Червоному пагорбі фортецю Еребуні як стратегічний об’єкт для закріплення урартів в Араратській долині, залишивши дату заснування міста на стелі з каменю.

Монастир Гегардаванк
Монастирський комплекс Гегард (Гехард) має старовинну назву Айріванк – «печерний монастир». Перші будівлі цього монастиря були зведені ще в 4 столітті до н.е. Назва Гегардаванк перекладається як «Монастир списа»: за легендою, тут зберігався спис, яким був пронизаний Христос, коли був розіп’ятий на хресті. Наконечник списа зберігається в музеї Ечміадзіна.

Музей Сергія Параджанова
Навіть не знайомим з творчістю режисера Сергія Параджанова буде захоплююче і пізнавально відвідати музей, присвячений цій непересічній талановитій людині. Параджанов – видатний авангардний режисер, який прославив Вірменію, жив та працював в Україні.

Севан
Севан, найбільше озеро Кавказу, знаходиться на сході Вірменії на висота 1900 метрів. Тут розміщений природний національний парк з чотирма заповідниками і десятьма заказниками. На берегах озера можна побачити стародавні пам’ятники країни: залишки держави Урарту, руїни циклопічної фортеці, датовані 3-м століттям до н.е., монастир Севанаванк споруди 9 ст. н.е.

Храм Звартноц
На початку 20 століття за 10 км. від Єревана група дослідників виявила руїни стародавнього храму, похованого по самий дах під шаром землі та піску. Розкопавши будову і реконструювавши її первісний вигляд, вчені прийшли до висновку, що раніше на місці пагорба розташовувалась релігійна споруда.

Церква Св. Рипсіме
Храм Сурб Рипсіме, споруджений в 7 столітті, стоїть на в’їзді в місто Вагаршапат і є частиною Ечміадзинського монастиря. Тут спочивають мощі святої Рипсіме, яка, за переказами, не відреклася від християнської віри і була вбита язичниками. Цей храм вважається шедевром вірменського зодчества і входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Ечміадзінський кафедральний собор (др.-арм. «Зішестя Єдинородного»)

Головний храм Вірменської апостольської церкви. Його архітектурний комплекс займає 80 тис. кв. м: тут знаходяться Кафедральний собор, резиденція Католикоса всіх вірмен, Духовна семінарія та інші пам’ятки. Собор був побудований в 4 столітті і є найдавнішим храмом країни.

Язичницький храм в Гарні
Язичницький храм в Гарні – найвідоміший пам’ятник епохи язичництва і еллінізму. Він був споруджений в еллінському стилі в 1 столітті вірменським царем Трдатом I і присвячений богу Сонця Митрі. В орнаменти оздоблення введені місцеві мотиви: виноград, гранат, листя ліщини, квіти. Храм уцілів незважаючи на прийняття Вірменією християнства в 301 році.

Винний завод «Арені»
За 120 км. від Єревана, на лівому березі р. Арпа, розкинулося крихітне село Арені – об’єкт паломництва поціновувачів марочних вин та унікальних пам’яток архітектури.

У подорож Вірменією найкраще вирушати в перехідні сезони, з травня по червень і з вересня по жовтень, коли стоїть тепла і сонячна погода. Гірськолижний сезон триває з середини листопада до середини квітня. Найкращий час для піших походів по горах – липень і серпень. Пляжний сезон на озері Севан триває з кінця червня по кінець серпня.

Туры в Армению из Черкасс от Компаса.Шановні друзі!

На нашому сайті Ви можете on-line в будь-який час
доби або з нашою допомогою в офісі агенції :

З нами – краще!

error: Content is protected !!