Замовити
Х

Не маєте часу або бажання займатися пошуком Вашого туру?
Довірте це нам, надіславши повідомлення.

Ви вже плануєте свою подорож?
Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Отримуйте спеціальні пропозиції
від Компаса першими!
Х

Краків

Краків з Черкас від Компаса!

Краків – колишня столиця Польщі і одне з найпрекрасніших європейських міст, “колиска старої Речі Посполитої”. Відомий з X сторіччя, він входив до складу Ганзи, був місцем проживання польських королів, але справжній розквіт Кракова доводиться на XV-XVII ст., Коли він був столицею найбільшої на той час держави Європи.
У 1978 р Краків був включений в список міст, що охороняються ЮНЕСКО.

У Кракові працює Туристичний офіс інформації, що знаходиться біля підніжжя Вавельського пагорба. Тут можна дізнатися про основні визначні пам’ятки Кракова, забронювати готель, придбати квитки на міські заходи.
Краків складається з 18 районів, історична частина міста лежить в першому, який так і називається – Старе-Мєсто (Stare Miasto). Саме там розташовані замок і пагорб Вавель, християнський і єврейський квартали, квартали Нове-Мєсто (Nowe Miasto), Нови-Світ (Nowy Świat), Kleparz, Okół, Piasek, Stradom і Варшавіцкій (Warszawskie).

Транспорт
Громадський транспорт Кракова представляють автобуси і трамваї, що курсують з 5:00 до 23:00. Є кілька нічних маршрутів, які закінчують свою роботу трохи пізніше.
При цьому історичний центр міста можна легко обійти пішки, якщо турист зупиниться в межах цього району – громадський транспорт йому навряд чи знадобиться.

Шопінг та магазини
У старому місті Кракова є маса можливостей для чудового шопінгу, в тому числі одягу, прикрас і творів мистецтва. Наприклад, в районі Kazimierz, де розташовано безліч антикварних магазинчиків.
Епіцентр шопінгу – Rynek Glowny, який, незважаючи на свою назву (ринок), дав притулок кращим магазинам міста. У центрі Головного ринку знаходяться ряди одягу Sukiennice – центр краківської торгівлі вже сотні років. Нижній поверх відданий місцевим майстрам і фермерам – ось де справжнє роздолля для покупок сувенірів. Окрему увагу варто звернути на вироби з бурштину.
Продовжує Rynek Glowny так званий Королівський шлях, куди входять ще два «маст-шоп» міста – Florianska і Grodzka. Нарешті, зовсім невтомним шопоголікам можна порадити побродити вздовж вуличок коло площі Plac Nowy в районі Kazimierz.

Кухня і ресторани
У Кракові безліч автентичних ресторанчиків, де готують як традиційні страви, так і кухню народів світу. Варто зазирнути в одне з найстаріших закладів міста – Wentzl, що веде свою історію з 1792 р (шукайте його близько ринкової площі). Не менш популярне Singer Café, з його чарівним інтер’єром, наповненим антикварними штучками і чудовим ароматом капучіно. Вечорами це місце перетворюється в модний клуб, де можна послухати якісну музику.
Непогані ресторани є в районі Kazimierz. Тут, крім польської кухні, пропонують єврейську кошерну їжу, покуштувати яку хоч раз в житті безперечно варто. Кращим вважається Dawno Temu na Kazimierzu. Нарешті, можна заглянути в кафе Nostalgia – традиційна польська таверна, де готують національні страви.

Емблемою Кракова є такси та павичі. Тому повсюдно можна зустріти дерев’яних, плюшевих, скляних, бронзових, намальованих такс. Ще більше такс живих.

Визначні пам’ятки Кракова
Щоб побачити місто повністю, досить піднятися на будь-яку оглядову площадку, наприклад, на курганах. Найдоступніший для відвідування – курган Костюшка (вхід платний). З нього видно і вежі замку в Тиньці, і курган Пілсудського, і все Старе місто, і Нову Гуту, а в ясний день – навіть Татри. Піше сходження займе не більше півгодини, але на курган можна піднятися і на автобусі. При бажанні можна зробити пішу прогулянку по Вольському лісі в зоопарк, а потім і в монастир Камедулів.

Страрий Ринок
Всі краківські дороги ведуть до Ринку – головної площі міста і найбільшої в Європі ринкової площі, оточеної кам’яними будинками і палацами. У центрі площі – колишні торгові ряди Сукенніце, що злилися в одну забудову. На її верхньому поверсі розміщується картинна галерея Національного музею Кракова), а на південно-східному кутку Міської вулиці – костел Св. Войцеха, в якому зараз розміщується експозиція Археологічного музею.
На ринку також підносяться костел Св. Варвари, вежа міської Ратуші, де тепер розташувалася філія міського історичного музею і театр в підвалі. А також готичний Маріацький костел (костел Діви Марії).
На величезній ринкової площі часто проходять святкування, влаштовуються масові видовища та концерти. У новорічну ніч тисячі людей розважаються на площі під зоряним небом. Навколо Ринку розташувалися відкриті до ранку численні ресторани, бари і кафе – практично у кожного з них свій стиль. Тут знаходяться театри, галереї мистецтва і кабаре, в льохах грають джазові групи. Напередодні Різдвяних свят на Ринку проходить конкурс і виставка «краківських ясел» – майстерних і різнокольорових, що переносять до часів святого Франциска.

Щорічно в Кракові проходять різноманітні фестивалі: музики Бетховена, короткометражних фільмів, вуличних театрів і «Музики в старому Кракові». Всі ці заходи мають міжнародне значення і відрізняються своєрідним краківським стилем. А що ж таке «краківський стиль»? Найкраще про це дізнатися в «Ямі Михалика» – кафе в стилі модерн, де панує паризька атмосфера, віденські сніданки, а бесіди типово краківські: про мистецтво, поезії, жінок …

Маріацька Базиліка
Над Ринком височіє могутня Маріацька базиліка. Її головна оздоба – вівтар, зроблений Бітом Ствошем із липового дерева, – визнається найціннішим готичним вівтарем у Європі. У районі Плянтів – парку, що виник на місці зруйнованих оборонних мурів і тепер оточує Старе Місто, – розташовані виключно культурно-історичні пам’ятки епох готики та ренесансу. Це найдавніші будинки Ягелонського університету, костели й монастирі, частини оборонних мурів із вежами та Флоріанською брамою і найбільшим в Європі барбаканом.

Вавель
Вавель – клейнод Кракова та Польщі, історична садиба польських королів. Королівський замок збудований у стилі ренесанс. Його музейні колекції вражають підбіркою творів давніх майстрів, художньо оздоблених меблів, тканин, найбільшою в Європі колекцією гобеленів, королівських регалій, зброї, декорацій.
Сусідня із замком катедра була місцем коронації польських королів, а сьогодні стала скарбницею національних пам’яток і прекрасних творів мистецтва. Всередині знаходяться надмогильні плити польських королів.

Єврейський квартал
Міський район Казімєж у середньовіччі був окремим містом. Наприкінці XV століття сюди переселилися краківські євреї і утворили тут головний європейський осередок єврейської релігії, науки та культури. Збереглися численні пам’ятки старовини: синагоги (у Старій Синагозі тепер розміщено Музей іудаїзму), кам’яниці, а також цвинтар із ренесансними надмогильними плитами.

Музеї
Варто відвідати найдавніший у Польщі Музей Чарториських, в якому зберігається колекція італійського малярства, нідерландського художнього промислу та стародавнього мистецтва, Будинок Яна Матейка, де можна оглянути помешкання й майстерню видатного польського художника, Музей історії Кракова та Театральний музей ім. Станіслава Виспянського.

Вольський ліс – справжнісінький ліс прямо в межах міста. Він настільки великий, що за нього краще гуляти з картою – є ймовірність заблукати. Природна пам’ятка лісу – «Паненскі скелі», на одній з них стоїть фігурка Божої Матері. У цих скель є своя цікава легенда, і щоб дізнатися її, варто побувати в Кракові хоча б раз.
Костел і монастир Камедулів цікаві тим, що жінкам дозволено входити тільки в його костел і тільки 20 разів на рік, в інші дні сюди можуть потрапити виключно чоловіки, і то лише в певні години.
За 10 км на південний схід від Кракова знаходиться знаменита Велічка з її давньою соляною шахтою, занесеної до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

За 40 км на захід від Кракова знаходиться святиня паломництва – Кальварія-Зебжидовска, що за кількістю прочан поступається лише Ченстохові. Монастирський комплекс XVII ст. площею понад 300 га славиться своїм бароковим костелом з іконою Божої Матері з Немовлям, а також своїми каплицями (більше 40), розташованими по аналогії з Єрусалимом. Більше трьохсот років в страсний тиждень в Кальварії-Зебжидовській проходять Господні Містерії, що представляють останні дні життя Христа. У богослужінні беруть участь тисячі паломників.

За 10 км на захід від Кракова знаходиться містечко Вадовіце, в якому народився і провів своє дитинство Кароль Войтилла, відомий зараз як римський папа Іоанн Павло II (будинок-музей влаштований в його будинку).

На Краківсько-Ченстоховської височини розташувався Ойцовський народний парк з однією з наймальовничіших туристичних трас країни – “Дорогою орлиних гнізд”.

Краков из Черкасс. Туристическое агентство Компас.

Шановні друзі!

На нашому сайті Ви можете on-line в будь-який час
доби або з нашою допомогою в офісі агенції :

З нами – краще!

error: Content is protected !!