Замовити
Х

Не маєте часу або бажання займатися пошуком Вашого туру?
Довірте це нам, надіславши повідомлення.





Ви вже плануєте свою подорож?
Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.









Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.









Отримуйте спеціальні пропозиції
від Компаса першими!
Х

Чернігів

Тури в Чернігів з Черкас від Компаса!

Княжий град Чернігів – древнє місто на правому березі Десни. Виник в VII ст. на місці ранніх слов’янських поселень, ставши згодом центром Чернігівського князівства. За легендою, був заснований князем Чорним. Історики пов’язують назву міста з ім’ям Сіверського князя Черніги. В кінці IX ст., коли київський князь Олег підкорив сіверців, що жили за течією Десни, місто увійшло до складу Київської Русі. У 907 р Чернігів вперше згадується в літописі.
Розквіт Чернігова припав на XI століття за правління

князів Святослава і Всеволода. Почалося велике будівництво. Але починаючи з XII століття місто безперервно ставало об’єктом міжусобних воєн і навал з боку половців і монголо-татар. Починаючи з XV століття переходило з рук в руки від Литовської держави до Московської держави, після відходить до Речі Посполитої, далі завойовується Богданом Хмельницьким, а в 1654 році входить до складу Російської імперії. У 1801 році Чернігів приймає статус губернського міста.
Зараз тут зосереджена чверть усіх архітектурних пам’яток України домонгольського періоду.
Про героїчне минуле міста нагадує Чернігівський Вал – одне з найбільш відвідуваних місць міста. Він знаходиться в центральній частині Чернігова, де річка Стрижень впадає в Десну. Раніше на вершині цього земляного валу була зведена оборонна фортеця – Дитинець, яка відокремлювалася від зовнішньої частини міста глибоким ровом. Її територія вважалася найбезпечнішою для спорудження соборів, церков, будинків князів і феодалів. В кінці 19 століття все захисні споруди Чернігівського Валу були знесені, а на їх місці був побудований бульвар. Зараз на цій території розташовується більшість архітектурних пам’яток міста.
Найдавнішою спорудою на Чернігівському Валу вважається Спаський собор. Він був побудований в першій половині 11 століття князем Мстиславом. Разом з Борисоглібським храмом собор входить до складу історичного архітектурного заповідника «Чернігів стародавній». У цих старовинних будівлях влаштовуються концерти духовної музики та проводяться виставки чернігівської архітектури, ремесла та храмової фрески. У церкві Іоанна Богослова, спорудженій на початку 18 століття, зараз розташовується дирекція архітектурного заповідника «Чернігів стародавній». Її будівля також є музеєм українських ікон.

Чернігівський Вал здавна став улюбленим місцем гостей міста і самих городян. Гуляючи алеями парку, ви зможете відчути дух древніх епох. З терас Чернігівського Валу туристи зможуть насолодитися видом на Болдині гори і найдавніші Єлецький Успенський монастир і Троїцький собор. У 20 столітті в парку також були встановлені пам’ятники двом великим поетам – Тарасу Шевченку та Олександру Пушкіну.

В кінці 17 століття на південно-західному схилі було споруджено будинок, відомий як «Будинок Мазепи». За легендою український гетьман Мазепа приховував тут юну кохану Мотрю Кочубей, яка втекла до нього з рідного дому.

В’їзд в місто Чернігів прикрашає одна з дивних архітектурних пам’яток – церква Святої Катерини. Вона є візитною карткою міста. Церква розташована на височині і відділена яром. У 1715 році її звели в пам’ять про козацького генерала Якова Лизогуба, який в 1696 році взяв турецьку фортецю Азов.

Уздовж Чернігівського Валу виставлені 12 гармат, які і до цього дня нагадують про його оборонну роль.

Найцінніша сакральна пам’ятка – Антонієві печери (XI ст.), що входять до комплексу Троїцько-Іллінського монастиря. До тих же часів відноситься виникнення Успенського Єлецького монастиря.

В Україні що не місто – так туристська Мекка. Ось і Чернігів – не виняток. Це місто з народних казок, що потопає влітку в зелені, було другим після Києва на Русі. А сьогодні тут витає європейський дух, незважаючи на велику кількість куполів і хрестів.

Пам’ятки Чернігова.

Будь-путівник вам підкаже: знайомство з містом слід почати з Валу – колишнього Чернігівського дитинця, давнього князівського двору. Це духовний і адміністративний центр міста. Саме тут сконцентровано найбільше число історичних будівель і музеїв.

Спаський собор.

Спаський собор – найдавніший зі збережених на Русі. Він був закладений в 11 столітті першим відомим по імені Чернігівським князем Мстиславом Хоробрим – сином хрестителя Русі Володимира Святославича. З 1967 року Спаський собор – в складі Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Борисоглібський собор.

Борисоглібський собор був зведений близько 1123 року він присвячений небесним покровителям роду Ярославичів і був задуманий як почесна усипальниця. Храм стоїть всього в десятках метрів від Спаського собору. Спочатку між ними знаходилися палацові будівлі, від яких нічого не залишилося, крім археологічного фундаменту. За час свого існування Борисоглібський собор неодноразово зазнав пошкоджень і перебудов. Сьогодні – це музей, тут проходять концерти духовної музики та постійно працюють дві виставки – «Фреска чернігівських храмів» і «Архітектура і ремесло Чернігова 11-13 століть».

Катерининська церква.

Надзвичайної краси церква розташована на високому мису і відділена від Валу яром. Вона вважається візитною карткою Чернігова, хоча і була побудована набагато пізніше Спаського і Борисоглібського – в 18 столітті, на залишках храму середніх розмірів часів Київської Русі. Зараз в церкві можна подивитися виставку народно-декоративного українського мистецтва.

Червона площа.

Так-так, у Чернігова теж є своя площа, і вона теж червона. З початку 19 століття і по сьогоднішній день це – адміністративний і культурний центр міста. Потрапити на площу від Катерининської церкви можна по прикрашеної фонтанами Алеї Героїв. Колись це місце називалося П’ятницьким полем. Назва походить від знаходиться поруч храму Святої Параскеви П’ятниці, побудованого ще в кінці 12 століття.

Єлецький і Троїцько-Іллінський монастирі.

Виникнення обох монастирів пов’язано з ім’ям преподобного Антонія Печерського. У давньоруські часи вони перебували за межами міста. До складу Єлецького монастиря, розташованого ближче до центру, входять Успенський собор, зведений в 12 столітті, дзвіниця, келії, Петропавлівська церква і кам’яна огорожа. Також на території до сих пір стоїть єдине дерев’яна споруда козацького часу – будиночок Феодосія Углицького (кінець 17 століття). Відомі підземелля монастиря виникли не раніше 18 століття. Поруч знаходяться ще кілька історичних будівель: тюремний замок, побудований в 1803-1806 роках, і двоповерхова будівля колишнього чоловічого училища. Тут же, навпаки монастирської огорожі, піднімається величезна земляний насип. Це один з найзнаменитіших давньоруських язичницьких курганів – “Чорна могила». За переказами, під ним похований засновник Чернігова князь Чорний. Хоча розкопки довели, що курган був насипаний в 10 столітті, коли Чернігів вже існував.

Троїцько-Іллінський монастир розташований на Болдиній горі (назва походить від давньоруського «болд» – дуб). Історики не виключають, що в дохристиянські часи на горі було капище слов’янського бога Перуна. Спочатку монастир був печерним, потім тут звели одноглаву Іллінську церкву, в перебудованому вигляді збереглася до наших днів. Поруч з нею – вхід в знамениті Антонієві печери – вони відкриті для туристів. В кінці 17 століття на просторому майданчику із західного боку від Іллінської церкви почали зводити грандіозний архітектурний комплекс на чолі з Троїцьким собором, освяченим в 1695 році. Він і дав сучасну назву монастирю.

Музеї Чернігова.

Для любителів історичних цінностей під склом, приправлених розповідями екскурсовода, – відразу кілька добротних музеїв Чернігова. Це і історичний імені Тарновського, і військовий, і художній імені Галагана, і літературний Коцюбинського.

Кафе і ресторани Чернігова.

У Чернігові шанують традиції, і тут ви знайдете гідну національну кухню – вареники з найрізноманітнішими начинками, свинячі ніжки з грибами, борщ з грінками і салом … Закладів – сотні, вибирати вам.

День міста Чернігова відзначається 21 вересня.

Туры в Чернигов из Черкасс. Турагентство Компас.



Шановні друзі!

На нашому сайті Ви можете on-line в будь-який час
доби або з нашою допомогою в офісі агенції :

З нами – краще!

error: Content is protected !!