Замовити
Х

Не маєте часу або бажання займатися пошуком Вашого туру?
Довірте це нам, надіславши повідомлення.

Ви вже плануєте свою подорож?
Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Отримуйте спеціальні пропозиції
від Компаса першими!
Х

Кам’янець-Подільський

Тури в Кам’янець-Подільський з Черкас  від Компаса!

У стародавньому місті Кам’янець-Подільський панує особлива атмосфера Середньовіччя.
Вперше Кам’янець на Поділлі достовірно згадується в литовських джерелах у 1374 р. Не виключено, що місто засноване на тисячоліття раніше – римлянами в ході війни з Дакією ( 101-107 р.р.). У різний час Кам’янець-Подільський належав Галицько-Волинському князівству, Литві, Польщі, Туреччині та Російській імперії. Протягом століть місто зазнало безліч руйнувань і перебудов, завдяки чому знайшло свою неповторну архітектурну еклектичність.
У його топоніміці зберігається пам’ять про присутність семи культур: українців, поляків, вірмен, росіян, євреїв, турків, литовців.

Як дістатися.
Місто лежить на перетині безлічі важливих доріг. Потрапити сюди можна по дорогах М-6, Р-31, М-12, Н-03 через Житомир, Хмільник, Летичів, Хмельницький, Тернопіль. Крім того, досить цікавим може виявитися шлях через Чортків і Скалу-Подільську по дорогах М-19 і Р-24.
Залізницею до станції Кам’янець можна потрапити приміським поїздом з Хмельницького або швидким з Києва.
Це місто називають “квіткою на камені”. Побудоване на півострові площею всього 121 га. в долині річки Смотрич з каньйоном 40-60 м. завглибшки, з висоти пташиного польоту воно нагадує маленьке кам’яне диво на скелі. Це перш за все Старе місто, оточене річкою Смотрич, а також прилеглий каньйон Смотрича, Замковий міст, комплекс Старого і Нового замків.
Старе місто розташоване на скелях, в місці, де Смотрич робить велику петлю. Обнесене стінами з бійницями, оборонними вежами і бастіонами. Головний в’їзд з Міськими воротами і Замковим мостом прикриває Стара фортеця, яка в XVII в. була доповнена бастіонною системою (Нова фортеця).
Фортеця стоїть на скелястому півострові в каньйоні річки Смотрич.
Одинадцять потужних веж утворюють замковий комплекс. Кожна з них має свою історію і цікаву назву. У підземеллях фортеці знаходяться експозиції, що відтворюють атмосферу того часу.
Ось найцікавіші і найвідоміші: Обов’язково відвідайте підземелля Комендантська вежі. Тут ви побачите воїнів загону Володиєвського. Папська вежа названа так, тому що була побудована на кошти Папи Римського Юлія II. У 1812 році під час панування Російської імперії в ній влаштували в’язницю, в якій відбував своє покарання народний улюбленець Устим Кармелюк.

Чорна вежа не менш цікава для туристів. У ній знаходиться вибитий в скелі колодязь. Тут ви побачите старовинне дерев’яне колесо, яке збереглося до наших днів. За допомогою нього піднімали воду з глибин колодязя для всього міста. У західному бастіоні вам відкриється панорама замку під час нападу турків 1672 року. А в східному на вас чекає експозиція зброї тих часів. Кожен може постріляти з арбалета або лука та відчути себе середньовічним воїном.
Також ви побачите православну дерев’яну Хрестовоздвиженську церкву, монастирі домініканського і францисканського орденів, вірменські та турецькі вежі 17 століття, вірменську Миколаївську церкву, а також мусульманський мінарет 17 століття.

Пам’ятки Кам’янець-Подільського.
Костел Петра і Павла.
Головною культовою спорудою міста є костел Петра і Павла, побудований у місті чернечим орденом домініканців. Будівництво проходило між 1502 і 1517 роками.
Під час турецького панування Петропавлівський Костел, як і всі церкви міста, використовувався як головна мечеть, тому до нього був прибудований 36-метровий мінарет. Ось так вийшло, що кафедральний собор міста Кам’янець-Подільський є єдиною в світі церквою з мінаретом.
Відомий собор і скульптурою «Спляча царівна» – надгробком померлої в 21-річному віці Лаури Пшездецької.
Тринітарський костел.
Одна з визначних пам’яток міста, побудований монахами ордена тринітаріїв, які сприяли викупу невільників з турецького полону. Костел побудований в стилі бароко, його фасад привертає увагу гармонійними архітектурними деталями. Зараз це діюча греко-католицька церква Св. Йосафата.
Костел Святого Миколая.
На найвищій точці міста стоїть домініканський костел Святого Миколая. Він вважається одним з найдавніших храмів Кам’янця-Подільського і оспіваний за красу багатьма українськими поетами. Вперше монастир домініканців згадується в літописах у 1372 р., пізніше він згорів, але отримав друге життя завдяки заступництву і щедрості роду Потоцьких.
Ратуша.
У 1374 в місті була побудована ратуша, яка вважається найстарішою в Україні. Являє собою ця споруда двоповерхову будівлю, восьмиярусну годинну вежу та багаторівневі підвали, зловісні, як і всі підвали старовинних офіційних будівель. Спочатку будівля була готичною, але потім добудовувалася в різних архітектурних стилях. У наші дні в підвалах розташована експозиція музею «Суд середньовічного Кам’янця» з багатою експозицією знарядь тортур, на першому поверсі знаходиться цілком демократичне кафе «Ратуша», а на другому – Музей історії магдебурзького права і Музей грошей.

Кухня і ресторани.
У місті безліч кафе і ресторанів, від пафосних і елегантних до цілком демократичних. Назви багато ресторанів і кафе мають дзвінкі і привабливі ( «Кава від поліцмейстера», «Амадеус», «Три ставки»), а меню пропонують різноманітне: європейське, азіатське і, звичайно ж, апетитне українське. Представлений в місті і фастфуд, який часто вважають за краще відвідати туристи, що не бажають витрачати дорогоцінний час на очікування замовлення, наприклад «Піца Челентано» на вул. Кн. Коріатовичів, 9, «А-ля хвилин» на пр. Грушевського, 2-в.
Готелі Кам’янець-Подільського.
Зупинитися в місті можна в одному з численних приватних готелів або на приватній квартирі. Є в місті й кілька великих готелів, серед них сучасний Reikartz 5*, що пропонує своїм гостям сервіс європейського рівня, елегантно оформлені номери і широкий спектр послуг, в тому числі трансфер від залізничного вокзалу (за додаткову плату).
Національний історико-архітектурний заповідник “Кам’янець” включений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тут – величезна кількість архітектурних пам’яток, багато музеїв, галерей і антикварних лавок.
У фортеці проводяться різноманітні фестивалі: «Остання столиця», «Земля героїв», «Terra Heroica»…
День міста Кам’янець-Подільський відзначається в третю суботу травня. В цей день проходять костюмовані вистави, фієсти та багато інших заходів.

Туры Каменец-Подольский из Черкасс – Туристическое агентство Компас.Шановні друзі!

На нашому сайті Ви можете on-line в будь-який час
доби або з нашою допомогою в офісі агенції :

З нами – краще!

error: Content is protected !!