Замовити
Х

Не маєте часу або бажання займатися пошуком Вашого туру?
Довірте це нам, надіславши повідомлення.

Ви вже плануєте свою подорож?
Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Отримуйте спеціальні пропозиції
від Компаса першими!
Х

Брно

Тури в Брно з Черкас від Компаса!

Брно в Чехії – стародавнє місто, друге за розмірами і значимістю в країні, а також столиця Моравії – одного з найбільш самобутніх і колоритних чеських регіонів, який справедливо називають державою в державі. Брно сильно відрізняється від інших міст Чехії: багато століть його населяли переважно німці, що не могло не позначитися на його культурі, архітектурі і звичаях. Жителі розташованого поблизу Відня вважають Брно «своїм» і люблять проводити тут вихідні, пражани вважають його глибокою провінцією, а місцеве населення називає моравским Парижем. Для туристів він привабливий унікальними архітектурними та природними пам’ятками, в тому числі зі списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, багатим культурним життям і абсолютно особливою атмосферою.
Як дістатися
Брно має власний аеропортом. Він знаходиться за 10 км. від міста. Також сюди можна добратися з аеропортів Праги, Відня і Братіслави.
Залізничні колії пов’язують Брно з Оломоуцем, Остравою, містами Східної та Північної Моравії.
Візитна картка
Брно знаходиться на півдні Чехії, у місця злиття річок Свратка і Світава, і розміщується на двох пагорбах. Назва міста, за однією з версій, походить від старовинного чеського слова brne, в перекладі «броня».
У Брно є дуже цікава традиція: міський годинник тут відбивають полудень о 11 годині ранку. Робиться це в пам’ять про позбавлення від шведської облоги 1645 р. Народна легенда розповідає, що шведські воїни поклялися припинити багатоденні спроби захопити місто, якщо воно не впаде до полудня. Місцевий дзвонар, чи то помилково, чи то дізнавшись про дану шведами обіцянку, продзвонив 12 разів на годину раніше, і Брно був врятований.
Історія і сучасність
Уже в V ст. на місці Брно існувала розвинена цивілізація, сліди якої збереглися до цих пір. У X ст. тут була побудована оборонна фортеця, навколо якої утворилося поселення. З XII століття Брно став столицею Моравії, її культурним, торговим, релігійним і політичним центром.
Що подивитися, де побувати
Брно часто називають «містом костелів» за величезну кількість католицьких храмів. Головний його собор – святих Петра і Павла – був побудований в 1296 р. на вершині Петрова пагорба, його видно практично з будь-якої точки міста. Саме звідси, з однієї з двох 84-метрових веж, щоранку лунає «неправильний» полуденний дзвін.
Інші найбільш примітні релігійні споруди – базиліка Вознесіння Діви Марії, костел св. Якуба, храм св. Михайла, храм св. Яна і костел св. Якова, відомий як другий за величиною в Європі після паризького кісткосховища, що виникли в XVII-XVIII ст.
По-справжньому знакова пам’ятка Брно – Стара ратуша XIII в. Під стелею її арочного входу підвішено опудало крокодила, який вважається офіційним символом міста і зображується на сувенірах. Цю дивину привезли в місто в XVII в. з Туреччини, а городяни, що ніколи не бачили нічого подібного, сприйняли крокодила за дракона.
Іншим загальновизнаним символом Брно є Шпілбергський замок. За свою багатовікову історію він був житловим будинком, військовою фортецею і навіть в’язницею, наводив жах на всю Австро-Угорщину. З 1907 р. в ньому знаходиться музей з дуже цікавою експозицією.
Перебуваючи в Брно, варто обов’язково відвідати монастир капуцинів, де розташований унікальний склеп, в якому зберігаються мощі 16 ченців, похованих без трун, а також 150 представників знатних чеських сімей. Завдяки унікальній системі циркуляції повітря, їх тіла чудово збереглися і виглядають майже як живі. Над входом в склеп розміщено напис «Ми вже були такими, як ви. І ви теж будете такими, як ми ».
Заслуговує на увагу і ще один монастир – августинців, з музеєм Грегора Менделя – ченця, що жив тут, займався науковою роботою і відкрив закони спадковості.
Брно також знаменитий своїми численними музеями. Більш за всі відома Моравська галерея, часто іменована «моравским Лувром». Це друге за величиною зібрання творів мистецтва в Чехії. Основу цієї колекції в 1817 р. заклали заможні меценати, а зараз вона налічує 16 000 експонатів.
Також цікавий Технічний музей. Тут представлена історія розвитку транспортних засобів, авіації, ремесел. І є ігровий зал, де демонструються предмети, що пояснюють закони фізики.
Серед інших визначних пам’яток, обов’язкових для відвідування, головна міська площа Свободи з середньовічними будинками і чумних стовпом, фонтан Парнас і, звичайно, вілла Тугендгат – рідкісний пам’ятник архітектури XX ст. що знаходиться під охороною ЮНЕСКО. Вона була створена німецьким архітектором Мисом Ванн Дер Рое в 1930 р. для подружжя Тугендгатів. Будівля, побудована в стилі модернізму зі скла, сталі, бетону, мала вільне планування – небачене нововведення для того часу. Колись цей будинок викликав справжній переворот в архітектурі, тому був внесений до списку Всесвітньої спадщини.
Крім архітектурних надбань в Брно можна побачити і природні пам’ятки. Поруч з містом знаходиться одна з найбільших карстових територій в Європі – Моравський карст, що нараховує понад 1100 печер. Одна з них – Пунква – прославилася підземною річкою і прірвою Мацоха, глибиною 174 м. і шириною 76 м.
Розваги і активний відпочинок
У Брно більше 15 театрів. Найцікавіший – заснований ще в XV ст. театр «Редуту», один з найстаріших в Європі. Колись в ньому концертував 11-річний Моцарт і був поставлений перший спектакль чеською мовою.
У місті щорічно проходить багато культурних подій світового масштабу. Щоліта тут організовують парад феєрверків «Ігніс Бруненсіс», супроводжуваний музикою і яскравими інсталяціями, фестиваль польотів на аеростатах і повітряних кулях Ballon Jam, театральні фестивалі і концерти. Двічі на рік проводяться престижні фестивалі симфонічної музики.
У Брно можна прекрасно провести час всією родиною. Поруч з містом є водосховище, до якого примикає зоопарк. На так званій Коров’ячій горі розташована Обсерваторія ім. Коперника і планетарій, побудовані в 1954 р. Чудовий відпочинок на туристів чекає в красивому міському парку під фортецею Шпильберг і в парку Лужанки, закладеному в XVIII в. що має колекцію з більш ніж 150 видів рідкісних рослин.
Брно привабливий і багаторічними автогоночними традиціями. З 1930 р тут проводяться змагання гоночних мотоциклів, для яких в місті створено автодром ім. Массаріка, який відповідає всім світовим стандартам.

Туры в Брно из Черкасс. Туристическое агентство Компас.Шановні друзі!

На нашому сайті Ви можете on-line в будь-який час
доби або з нашою допомогою в офісі агенції :

З нами – краще!

error: Content is protected !!