Замовити
Х

Не маєте часу або бажання займатися пошуком Вашого туру?
Довірте це нам, надіславши повідомлення.

Ви вже плануєте свою подорож?
Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Отримуйте спеціальні пропозиції
від Компаса першими!
Х

Острава

Тури в Остраву з Черкас від Компаса!

Острава – не зовсім звичайне для Чехії місто. Третє за чисельністю населення в країні, центр Моравськосілезського краю, він приваблює мандрівників і бізнес-туристів своєю енергійною діловою атмосферою, унікальними пам’ятками і динамічним стилем життя. Острава – великий центр вуглевидобутку і металургійної промисловості, який до того ж прославився своїм пивом, дуже популярним в Чехії і за її межами. Ще Острава має репутацію «раннього» міста. Хлібні і газетні кіоски тут відкриваються вже о пів на п’яту ранку, а кафе – о 06:00. Громадський транспорт з 4 ранку функціонує відразу за денним розкладом. Місцеві жителі говорять на своєрідному діалекті, не завжди зрозумілому мешканцям інших регіонів країни.
Як дістатися
До Острави найзручніше добиратися з Праги. Між містами налагоджено регулярне автобусне, залізничне і авіасполучення.
Візитна картка
Острава знаходиться на сході Чехії, за 300 км. від Праги. Місто було засноване в 1267 р. і закладене на злитті чотирьох річок, але в підсумку розташоване переважно на березі річки Остравіце, недалеко від кордонів зі Словаччиною та Польщею. Через Старе Село проходив середньовічний Бурштиновий шлях, однак, незважаючи на це, Острава довгі століття залишалася маленьким селищем ремісників. Стрімкий розвиток міста почався тільки в XVIII в., коли на його околицях були виявлені поклади кам’яного вугілля.
Сьогоднішня Острава цікава своїм архітектурним ансамблем. Тут мало типових для Чехії вузьких тісних вуличок і помпезних середньовічних замків, зате міська забудова унікальна – вона складається з декількох невеликих старовинних і колись самостійних містечок, в яких змішані найрізноманітніші архітектурні стилі, і сучасних індустріальних районів, де переважна більшість будівель має промислове призначення.
Що подивитися, де побувати
Центральна площа Масарика і Стара ратуша. Головні пам’ятки Острави. Центральна площа міста носить ім’я першого президента країни Масарика. До 1919 року вона мала назву Рінгплатц. За свою історію площа не раз перебудовувалась. Змінилася і її форма – спочатку вона була прямокутною, а зараз її обриси нагадують букву «L».
Архітектурний ансамбль площі включає багато історичних будівель. Його домінантою служить Стара ратуша, побудована на початку XVI ст. Зараз в ній знаходиться міський музей. Також на площі розташований костел св. Вацлава, цікаві будівлі книгарні, де раніше розташовувалося кафе «Габсбург», аптеки, музичного музею.
З початку XVIII в. площу прикрашає 12-метровий чумний стовп, встановлений жителями на знак позбавлення від епідемії.
Cілезсько-Остравська фортеця
Сілезсько-остравська фортеця – найпопулярніша туристична пам’ятка регіону. Вона була побудована в XIII в. на шляху до Кракова і служила захистом від нападів з боку Польщі. Тоді це була могутня оборонна споруда з 4-метровими стінами завтовшки 2,5 м. До XVI ст. фортеця вже втратила свої фортифікаційні функції і була перебудована на замок в стилі ренесанс. Від тих часів тут збереглася вежа і ворота. До XIX в. замок, що не раз змінював господарів, став руйнуватися і майже згорів. Ситуацію ускладнив видобуток кам’яного вугілля, поклади якого виявилися прямо під фортецею. Сьогодні тут розташований великий туркомплекс, в якому часто проходить різні культурні акції.
Нова ратуша
Нова ратуша була побудована в 1930 р. і сьогодні вважається найбільшою в Чехії будівлею міського управління. Крім мерії в ній знаходяться бібліотека, інфоцентр і філія банку. Ратуша має 86-метрову вежу, на верхівці якої встановлено годинник і обладнаний оглядовий майданчик, звідки відкривається захоплюючий панорамний вид на місто та околиці.
Кафедральний собор Божественного Спасителя
Одна з найкрасивіших споруд в Остраві, найбільший собор в Сілезії і Моравії. Будівництво храму було розпочато в 1871 р. і закінчилося в 1886 р. Він розташований на площі Монсеньйора Шрамка і виділяється двома вежами заввишки 67 м. Собор здатний вмістити 4000 прихожан. Крім зовнішньої пишноти він цікавий своїми фресками в головному вівтарі і псевдобарочним органом.
Ареал Мініуні
Галерея мініатюр, де на площі 1,5 га представлені зменшені копії семи чудес світу і знакових європейських споруд – Пізанської і Ейфелевої веж, Староміської ратуші, Біг-Бена, Бранденбурзьких воріт, празького аеропорту, голландських млинів та ін. Макети будівель дуже точні і виконані в масштабі 1:25. Експозиція також включає міні-копії залізничних поїздів і кораблів, що плавають в штучних водоймах.
Зоопарк
Чеська Острава по праву пишається своїм зоопарком, що розмістився на площі понад 100 га. Тут можна побачити півсотні видів рисі, в т.ч. унікальну канадську, 70 видів ссавців, кілька сотень птахів, плазунів, жирафів, приматів, різних хижаків і африканських парнокопитних.
Шахтарський музей Landek Park
Одна із знакових пам’яток Острави. Музей розташований біля гори Ландек, оголошеної природним заповідником, в покинутій вугільній шахті «Ансельм» XVIII ст. Landek Park був відкритий в 1993 р. Він розповідає про гірничу справу, археологію, природничі науки, геологію та складається з декількох частин: шахти «Ансельм», шахти «Михайло», в яких наочно продемонстрований процес вуглевидобутку, виставки рятувального, гірського устаткування, археологічної експозиції і т.і. На території музею часто організовують громадські та розважальні заходи, для дітей працюють атракціони та спортмайданчики.
Розваги і активний відпочинок
В Остраві розташовано близько 40 художніх галерей. Найзнаменитіша з них – Галерея образотворчого мистецтва в Будинку мистецтв. Тут можна побачити видатні збірки робіт чеських і світових майстрів XIX-XX ст., вироби місцевих умільців.
У місті також є чотири театри, в т.ч. ляльковий і оперний, філармонія, науково-технічний парк, цікаві музеї та т.і.
Для маленьких гостей в Остраві відкритий морський акваріум, казковий підвал з привидами з п’ятьма кімнатами, присвяченими різним «жахам»: піратський острів, пекло, кімната павуків, зал промислових привидів і казкове королівство. Також для сімейного відпочинку Острава може запропонувати аквапарки і «Сноупарк», відкритий з вересня по травень, з гірськолижними спусками і трасою для бобслею, парк динозаврів, що розмістився на площі 20 га., де розміщені моделі динозаврів у натуральну величину.
Любителів вечірніх розваг не залишить байдужими вулиця Стодолні, де знаходяться десятки барів, ресторанів і нічних клубів.
В Остраві часто влаштовуються концерти та фестивалі сучасної музики.
Де зупинитися
Острава пропонує велику різноманітність об’єктів розміщення – від хостелів і міні-готелів до готелів супер-бізнес-класу. Велика частина готелів розташована в центрі міста.

Туры в Остраву из Черкасс. Турагентство Компас.Шановні друзі!

На нашому сайті Ви можете on-line в будь-який час
доби або з нашою допомогою в офісі агенції :

З нами – краще!

error: Content is protected !!