Замовити
Х

Не маєте часу або бажання займатися пошуком Вашого туру?
Довірте це нам, надіславши повідомлення.

Ви вже плануєте свою подорож?
Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Отримуйте спеціальні пропозиції
від Компаса першими!
Х

Делі

Тури в Делі з Черкас від Компаса!

ДЕЛІ вражає своєю багатогранністю.

Тут в химерних поєднаннях присутні унікальні пам’ятки минулого, прості житлові квартали і сучасні споруди. На перший погляд місто може здатися дещо сумбурним, що живе за своїми невідомим правилами, але коли познайомитись з ним ближче, це відчуття незабаром зникає, а на зміну йому приходить непереборне бажання дізнатися про нього якомога більше. Розташове на березі річки Ямуна, Делі є багатонаціональним мегаполісом, що став домівкою для багатьох народів Індії.

Візитна картка

Делі сам по собі вже є візитною карткою Індії. Неможливо уявити подорож в цю дивовижну країну без відвідування її столиці. Щоб побачити всі місцеві пам’ятки, мабуть, не вистачить і тижня. Палаци, мечеті, мавзолеї, сади і парки – всього тут знаходиться близько шістдесяти тисяч пам’яток світового значення!

Історія і сучасність

Незважаючи на те, що він не завжди був столицею Індії, Делі з самого початку грав дуже важливу роль – в першу чергу, своїм місцем розташування. За переказами, понад три тисячі років тому він був частиною знаменитого міста Індрапрашта з давньоіндійської епосу «Махабхарата», бо розташовувався на перетині головних торгових шляхів Західної, Центральної та Південно-Східної Азії.

У 736 році н. е. Раджпути з роду Томар зробили його своєю столицею, але вже в 1011 році місто було розграбоване султаном Махмудом Газневі. У 1193 році афганський воєначальник Кутбуд-дин Айбек зробив його столицею свого Делійського султанату. Саме в цей період Делі став одним з найбагатших міст Азії.

Протягом багатьох століть місто переживало і розквіти, і розграбування, побувало під управлінням багатьох династій і пережило не одне завоювання. З середини XIX століття у Делі правили англійці, в 1911 році місто стало офіційною резиденцією британського віце-короля Індії, тоді ж почалося зведення нової частини міста – Нью-Делі. І тільки після отримання Індією незалежності в 1947 році Делі знову став столицею держави.

Що подивитися, де побувати

Відомо, що саме неймовірною різноманітністю пам’яток славиться Індія, Делі ж б’є всі рекорди за їх кількістю. Приїжджаючи в це дивовижне місто вперше, мандрівники не знають з чого почати – такий великий тутешній список пам’ятників.

Мабуть, найвідоміша архітектурна споруда столиці – знаменитий Червоний Форт, зведений в середині XVII століття за наказом імператора Великих Моголів Шах-Джахана. Місце дійсно вражає своїм розмахом: побудована з червоного пісковика фортеця простягається на два з половиною кілометри, а максимальна висота її стін сягає тридцяти трьох метрів. Будучи колись імператорською резиденцією, територія форту – це ціле міні-місто зі своїми палацами, мечетями і садами.

Ще одним символом міста можна назвати Кутб-Мінар – найвищий в світі мінарет, побудований з цегли. Ідея його створення прийшла першому ісламському правителю Індії ще в 1193 році, тоді ж і було закладено фундамент вежі, ширина якого становить чотирнадцять метрів. Однак будівництво йшло не швидко і завершилося лише через сто сімдесят п’ять років, змінивши не одного зодчого, що легко простежується, якщо придивитися до кожного з п’яти ярусів вежі – у кожного свій стиль.

Не менш відома чудова гробниця Хумаюна, падишаха Великих Моголів. Вона була зведена за наказом його дружини в 1562 році. Зараз цей величний мавзолей з його садами входить до Списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО.

Цінителі вишуканої розкоші по достоїнству оцінять Акшардхам – найбільший в світі індуїстський храм. Не дивлячись на те, що побудований він зовсім недавно, він уже встиг стати однією з головних визначних пам’яток Делі. Індія, як відомо, країна далеко не з багатих, а тому півмільярда доларів на його будівництво було зібрано за рахунок пожертвувань.

Найоригінальніша сакральна споруда світу знаходиться, до речі, теж тут. Це славнозвісний Бахайській Храм Лотоса, побудований в 1986 році. Названий він так не випадково, за формою його конструкція нагадує одноіменну квітку, що розпустилася на воді.

Розваги і активний відпочинок

Крім багатої екскурсійної програми Делі може запропонувати ще й непогані можливості для проведення дозвілля. Як і в будь-якому великому мегаполісі, тут є чим себе зайняти: музеї, театри, всілякі клуби і бари, а також недорогий шопінг в місцевих магазинах і на ринках, і, звичайно, знамениті на весь світ галасливі індійські фестивалі. А можна просто відпочити в тіні дерев, наприклад, в мальовничих Садах Лоді, при цьому насолодившись не тільки красивими видами парку, а й його архітектурними пам’ятками XV-XVI століть.

Місцева кухня і вина

Індійська кухня відома у всьому світі як одна з найбільш пікантних – з великою кількістю приправ і додаванням гострого перцю. Але це не означає, що тим, кому протипоказана гостра кухня, доведеться залишитися голодним, – досить, перш ніж замовляти просто повідомити про свої смакові пристрасті офіціантові. Обов’язково варто спробувати страви з рису і баранини, а також місцеві коржі. Крім того, в Делі досить багато ресторанів інших кухонь світу, в тому числі багато вегетаріанських.

Де зупинитися

Вибір житла на час перебування в Делі дуже великий. Тут можна зупинитися як в шикарних готелях, так і в дуже бюджетних гест-хаусах і хостелах. Останній варіант підійде скоріше для зовсім невибагливих туристів – наприклад, в районі Пахаргандж. Тим же, хто вважає за краще комфорт, краще оселитися десь в районі тихого тибетської села Маджну-ка-Тілла.

Що привезти

Делі – справжній рай для шопінгу. Найвідоміший ринок міста – Мейн Базар. Тут можна придбати буквально все: місцеві текстиль, взуття і косметику, запашні спеції, соковиті фрукти, ароматні пахощі, цікаві прикраси, різноманітні сорти чаю та дивовижні сувеніри.

Туры в Дели из Черкасс от Компаса.Шановні друзі!

На нашому сайті Ви можете on-line в будь-який час
доби або з нашою допомогою в офісі агенції :

З нами – краще!

error: Content is protected !!