Замовити
Х

Не маєте часу або бажання займатися пошуком Вашого туру?
Довірте це нам, надіславши повідомлення.

Ви вже плануєте свою подорож?
Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Отримуйте спеціальні пропозиції
від Компаса першими!
Х

Стамбул

Тури в Стамбул з Черкас. Туристична агенція Компас.

СТАМБУЛ (що раніше звався Візантія і Константинополь)найбільше місто Туреччини, головний порт і торгово-економічний центр, столиця всіх імперій, на території яких він опинявся. Про нього можна годинами говорити в найвищих ступенях, і кожен, хто робить опис міста, не скупиться на захоплені епітети.
Як колись всі дороги вели до Рима, так сьогодні всі дороги з Малої Азії і південного Причорномор’я ведуть до Стамбула.

СТАМБУЛ – ЄВРОПА АБО АЗІЯ?
На захід від Стамбула тягнеться Європа. Справжня, сучасна, успішна. На схід відкриваються величезні простори арабської Азії: степи і пустелі, загадковий ісламський світ і чарівність безшумних арабських ночей, пісні муедзинів та справжня східна розкіш.
Якщо поглянути на Стамбул на карті світу, відразу кидається в очі його поділ на дві частини. Поділ чисто географічний – місто розкинулося по обидва боки Босфорської протоки, головної і єдиної судноплавної артерії між Чорним і Середземним морями. Нічого дивного, що ця ласа ділянку території завжди була яблуком розбрату практично всіх існуючих на цій території цивілізацій – греків, турків-османів, римлян, македонян. Адже той, хто контролював Босфор, міг контролювати основну частину морської торгівлі між середземноморськими країнами, слов’янським світом і Малою Азією.
Колись Стамбул був столицею Туреччини. Якийсь час він іменувався Константинополем, і в історії з ним пов’язана величезна кількість драматичних моментів. Завоювати Константинополь і керувати ним вважалося справою честі для більшості правителів з часів Римської імперії. Не дивно, що свій слід в місті залишили багато хто, а екскурсії по ньому будуть схожі на подорож у часі.
Історично саме звідси – з древнього Константинополя – по всьому Причорномор’ю і частині Європи поширювалося вчення Христа, але пізніше місто опинилося під владою турків-османів, які сповідували іслам.
Стамбул – це приголомшливий національний, географічний, релігійний і культурний сплав. Аналога йому, мабуть, не знайти у всьому світі.

ЯК ДІСТАТИСЯ ДО СТАМБУЛА
Дістатися можна по землі, морем, а також повітрям. Поруч зі Стамбулом знаходиться відразу 2 аеропорти.
1. Міжнародний аеропорт імені Ататюрка.
Аеропорт знаходиться в європейській частині міста, за 24 кілометри від центру Стамбула. Дістатися до міста можна на наземному метро, автобусах і таксі.
2. Міжнародний аеропорт імені Сабіха Гекчен.
Аеропорт знаходиться в азіатській частині Стамбула, за 35 км від центру. Недорого доїхати до готелю можна на автобусах Хаваш. У зоні прильоту доступна послуга таксі.
У Стамбулі ж сходяться маршрути величезної кількості круїзних лайнерів і регулярних поромів: сюди можна зробити морський вояж з Єгипту, Ізраїлю, Греції та України.

КОМУ ВАРТО ЇХАТИ В СТАМБУЛ
Це місто не для пляжників і нероб. У ньому таїться величезна кількість пам’яток, пам’ятників історії і архітектури. Відпочинок в Стамбулі буде комфортним, коли є бажання цілими днями розглядати чудернацькі візерунки на стелях мечетей, гуляти середньовічними фортецями, милуватися пам’ятниками і пам’ятками, іноді роблячи перерву на їжу і спокійне споглядання вируючого життя Стамбула.

Стамбул – місто контрастів, він не схиляє до спокою і відчуженості від часу. Це – культурний і торговий центр з усією притаманною йому атрибутикою – вуличною торгівлею, бурхливим нічним життям, натовпами народу.
Але тут турист відчуває себе легко. Обмінники валюти є на кожному кроці, по всьому місту розкидано немислиму кількість готелів і хостелів. Перекусити можна практично на кожному кроці, причому магазини з розкішними турецькими солодощами концентруються саме в тих місцях, де найчастіше бувають туристи. А пройти повз ці магазини неможливо.

ТРАНСПОРТ
Транспорт в Стамбулі розвинений дуже добре, до ваших послуг тут : автобуси, трамваї, маршрутки, таксі, метро, електрички, пороми і фунікулери. Для проїзду краще купувати проїздні квитки. Діє єдина електронна карта (Istanbul Kart) в автобусах, фунікулерах, метро, трамваї, приміських поїздах і поромах.
Автобуси бувають двох видів – звичайні міські (проїзд коштує близько 2 лір) і швидкісні (2,4 ліри). Другі називаються метробуса, вони мають власну смугу шосе, що охоплює центр міста і сполучає європейський і азіатський береги по Босфорському мосту.
Долмуші (маршрутки) – хороша альтернатива автобусам. Коштують трохи дорожче, зате вони комфортабельніші і швидші.
Метро в Стамбулі дуже популярне. Має 4 гілки з 62 станціями.
Трамваї є двох типів: туристичні, які мають історичні вагони і звичайні міські. Деякі станції підземні.
Фунікулери мають дві лінії – перша з’єднує Каракей і Бейоглу, а друга Кабаташ і Таксим.
29 жовтня 2013 років через тунель Мармарай відкрилося залізничне сполучення. Потяги йдуть від станції Казличешме в європейській частині міста до станції Айриликчешме в азіатській. Мають три зупинки в Енікапи, Сіркеджі і Ускюдар.
У Стамбулі добре розвинений водний транспорт. Пороми плавають по Золотому Розі, Босфорській протоці, з’єднують Європу і Азію.
Прокат автомобілів є в аеропортах Стамбула, в самому місті, а також у великих населених пунктах по всьому узбережжю.
Безумовно, найзручніше пересуватися по Стамбулу на таксі, але аж ніяк не швидше через затори. Тому не рекомендовано брати таксі в робочі дні, особливо в години пік. Але якщо треба доїхати до аеропорту або виїхати звідти, особливо в нічний час і з великими валізами, краще за таксі нічого не придумати.

ЧИМ ЗАЙНЯТИСЯ І ЩО ВІДВІДАТИ
Сьогодні для приїжджого європейця Стамбул більше схожий на мусульманське місто: практично з будь-якої точки з хорошим оглядом можна побачити кілька мінаретів мечетей. Так само приїжджому мусульманину з ортодоксальної ісламської країни Стамбул буде здаватися сучасним напівхристиянським містом..
Не менш щільно, ніж релігійні течії, тут переплелися культурні традиції. Сучасна європейська світська освіта, розваги, театри та нічні клуби знаходяться по сусідству з типово азіатським, можна навіть сказати – арабським укладом життя: розкладом дня, регулярними молитвами, кулінарними традиціями.
І звичайно ж, торгівля: за ступенем її інтенсивності Стамбул перевершує багато європейських столиць. Величезні потоки вантажів і товарів, знаменитий Гранд Базар, цілий район, в якому зосереджені офіси торгових і транспортних компаній, магазини і лавки, приватні торговці, опт і роздріб.
Головні причини приїхати в тур у Стамбул з Черкас – це шопінг і знайомство з історичними пам’ятками. І в самому місті це знають, оберігаючи і доглядаючи пам’ятки культури та продаючи буквально все і всюди.

ПАМ’ЯТКИ
Пам’ятки – це головна приманка для поїздки в Стамбул. Їх тут просто неймовірна кількість. Найбільш важливі з них:
• Блакитна мечеть,
• Музей Айя-Софія (собор Святої Софії),
• палац Топкапі,
• палац Долмабахче,
• Галатська вежа,
• Цистерна Базиліка.

КЛІМАТ
Клімат в Стамбулі – щось середнє між субтропічним і континентальним. Літо спекотне і сухе, зими прохолодні й дощові. Середня температура січня +3 .. + 9, липня +25 .. + 28.
Хороший час для поїздки – з квітня по вересень, оскільки в цей період вірогідність опадів невисока, а значить ніщо не зможе перешкодити огляду визначних пам’яток. Найпопулярніший час – квітень-червень і вересень-жовтень, коли не так спекотно, але ще немає вітрів з дощами. У ці періоди варто подбати про житло заздалегідь, хоча б за місяць. Якщо хочете заощадити, то на період різдвяних канікул (Католицьке Різдво) і Новий Рік слід бронювати готелі за 2-3 місяці.
У Стамбулі взимку іноді буває мокрий сніг, так що це не найкращий час для подорожі.

ГОТЕЛІ
Готелів в Стамбулі кілька тисяч. А крім них популярні апартаменти і хостели. При бажанні будь-хто знайде собі житло відповідно до свого смаку і достатку. Головне – правильно вибрати район в Стамбулі, щоб жити якомога ближче до цікавих для вас місць.
Чудовим варіантом буде район Султанахмет, розташований на південному березі затоки Золотий Ріг. Багато хто віддає перевагу зупинятися поруч з Блакитною мечеттю і вулицею Akbiyik Caddesi. Непоганий варіант і Сіркеджі та Емінена.Для любителів нічного життя і шопінгу краще оселитися в районі Бейоглу – поруч з площею Таксим, вулицею Тепебаші або бульваром Тарлабаші, а для ділових людей – в Бешикташі.

Туры в Стамбул из Черкасс от Компаса.Шановні друзі!

На нашому сайті Ви можете on-line в будь-який час
доби або з нашою допомогою в офісі агенції :

З нами – краще!

error: Content is protected !!