Замовити
Х

Не маєте часу або бажання займатися пошуком Вашого туру?
Довірте це нам, надіславши повідомлення.

Ви вже плануєте свою подорож?
Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Отримуйте спеціальні пропозиції
від Компаса першими!
Х

Будапешт

 Будапешт з Черкас від Компаса!

Угорщина, Будапешт: Вишукана столиця.

Будапешт посідає виняткове місце серед найкрасивіших міст світу. У його архітектурному образі готика і бароко, візантійські і венеціанські елементи гармонійно поєднуються з сучасними будівлями зі скла та бетону.
Стародавні вулички Будапешта дихають історією, а в клубах і дискотеках звучать ритми XXI століття. Дунай ділить місто на дві частини – Буду і Пешт. Буда розташована на пагорбах на правому березі річки, Пешт – на рівнині.
Офіційно місто відносно молоде. Воно утворене 17 листопада 1873 року, коли об’єдналися три поселення – Буда, Нова Буда і Пешт, що знаходилися на території, яку сьогодні займає Будапешт. Але історичне коріння міста сягає часів стародавніх кельтів і римлян.

Сьогодні в «художньому фонді» столиці Угорщини близько 240 пам’ятників мистецтва, понад 220 музеїв і художніх галерей, понад 35 театрів (включаючи два оперних) і 90 кінотеатрів.
Будапешт – єдина в світі столиця, де налічується понад 130 термальних джерел. З-під землі в 12 бальнеологічних купальнях столиці щодня надходить 70 млн літрів лікувальної води.

Всі екскурсії в Будапешті on-line на нашому сайті.

Буда

Дуже гарний Ланцюговий міст – перший з восьми мостів Будапешта, споруджений в першій половині XIX ст. У Буді недалеко від моста знаходиться одна з найграндіозніших споруд міста – Королівський палац. Фортеця, де він розташований, побудована в період правління короля Бели IV (1247-1265). У XVIII ст. Карл III звів тут палац у стилі бароко. Сьогодні в ньому розмістилася Угорська національна галерея, яка займає три поверхи. В її експозиціях простежується історія угорського мистецтва XX ст.
В Історичному музеї представлені відновлені фрагменти каплиць і готичні скульптури Будайського середньовічного королівського палацу. Необхідно оглянути храм Матяша, названий на честь короля Матяша, який двічі вінчався в ньому. Готичні вежі собору прикрашають кам’яні мережива. Довгий час він служив місцем коронації і вінчання угорських королів. У колишній усипальниці і ризниці зараз знаходиться зібрання творів церковного мистецтва (лапідарій, вироби з золота, копія Святої корони).
На казкову фортецю з сімома баштами схожий колоритний Рибальський бастіон (1895 р.). З нього відкривається прекрасний вид на Будапешт. В середні віки неподалік знаходився рибний ринок, рибалки забезпечували захист цієї частини кріпосної стіни – на їх честь і названий бастіон.
Будайська сторона міста – зелена зона столиці. У надрах Будайської гори пролягають лабіринти печерних систем. Тут знаходяться третя за довжиною в Угорщині сталактитова печера Палвёльді (7200 м) і печера гори Семлехедь, чиї скельні формування нагадують виноградні грона.

Пешт

Цей район славиться однією з найкрасивіших будівель Європи – Парламентом (1885-1903), найбільшим на континенті (лише на метр нижче британського). Висота будівлі – 96 м, довжина – 268 м, ширина – 118 м. У його розкішній архітектурі неповторним чином поєднуються елементи неоготики, бароко та ренесансу. Будівлю вінчає купол у східному стилі. Тут представлена національна реліквія угорців – Свята корона з похиленим хрестом. Навпроти Парламенту – Етнографічний музей.
У 1890 р в Пешті з’явився парк Варошлігет ( «Міський гай»), де розташовується знаменита бальнеокупальня «Сечені» – найбільша в Європі. Тут, на березі штучного ставу, де влітку можна покататися на човнах, а взимку – на ковзанах, знаходиться фортеця Вайдахуняд (1896 г.), в архітектурі якої змішалися стилі від романської епохи до бароко.
Площа героїв – одна з найкрасивіших площ столиці. Тут розташований величний і одночасно витончений скульптурний комплекс, споруджений в 1896 р на честь тисячоліття Угорщини. Вражаючий ансамбль зображує засновників угорської держави – ватажків семи племен і їх вождя Арпада. Між колонами напівкруглих аркад розміщені фігури 14 видатних історичних діячів Угорщини. Статуя архангела Гавриїла, що тримає в піднятих руках Святу корону, зметнулася вгору на 36 м.
У базиліці храму Святого Іштвана – найбільшої церкви міста (висота купола 96 м) з найбільшим дзвоном в країні – зберігається священна реліквія угорської католицької церкви – Свята десниця – мощі правої руки Святого Іштвана.
Будівля Угорської державної опери (1875 – 1884, арх. Міклош Ібл) поєднує стилі неоренесансу і необароко. Вона відрізняється ефектним внутрішнім оздобленням, її вінчає красивий купол. Великий зал вміщає майже 1300 слухачів.

Острів Маргіт

Одна з головних визначних пам’яток Будапешта. Розташований в центрі міста, посередині Дунаю. Довжина – 2500 м, ширина в центральній частині – 500 м. По суті Маргіт є величезним ботанічним садом, де під кронами вікових дерев сховалися японський садок, що живиться гарячим джерелом, і розаріум, закладений ченцями ще у 1800 р.
На острові працює велика купальня «Палатінус». Тут також є два готелі – Danubius Thermal Hotel Margitsziget 4 * і Grand Hotel Margitsziget 4 *, пов’язані між собою підземним коридором. Гіди обов’язково розкажуть легенду про принцесу Маргіт, дочку короля Бели IV. На знак любові до батьківщини вона відмовилася від мирських радощів і, проживши всього 29 років, фактично віддала життя Батьківщині. Недалеко від готелів збереглися руїни монастиря, де жила принцеса.

Туры в Будапешт из Черкасс от Компаса.Шановні друзі!

На нашому сайті Ви можете on-line в будь-який час
доби або з нашою допомогою в офісі агенції :

З нами – краще!

error: Content is protected !!