Замовити
Х

Не маєте часу або бажання займатися пошуком Вашого туру?
Довірте це нам, надіславши повідомлення.

Ви вже плануєте свою подорож?
Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Отримуйте спеціальні пропозиції
від Компаса першими!
Х

Транзитний переліт

Транзитний переліт. Турагенція Компас.

Можливість заощадити або прогулятися новим містом, жага пригод. Причин, з яких ми обираємо рейси з пересадкою, є безліч. Але запитань у тих, хто летить транзитом вперше, виникає теж не менше.
Транзити бувають різні.
Єдиний квиток.
Весь переліт (включаючи пересадку) обслуговує одна авіакомпанія. Це найзручніший варіант, так як перевізник в такому випадку відповідає за доставку пасажира до місця призначення. І якщо, скажімо, затримали рейс на першому сегменті і ви не встигли на другий сегмент, то вас зобов’язані будуть посадити на інший літак цієї ж компанії. Якщо час пересадки перевищує 8 годин, деякі перевізники (наприклад, Emirates і Qatar Airways) надають пасажирам місця в готелі. Багаж теж зареєструють і доставлять до кінцевої точки маршруту. Додатково реєструватися, маючи такий квиток, не потрібно.
«Код-шерінг».
Ви купуєте єдиний квиток у одного перевізника, але частину шляху летите літаком компанії-партнера. В цьому випадку ви теж будете зареєстровані з багажем до пункту призначення і вам організують пересадку. Різниця тільки в тому, що, в разі непередбачених ситуацій (псування / втрата багажу і т.і.), всі претензії потрібно пред’являти компанії-партнеру. При такому типі перельоту назва додаткового перевізника може навіть не вказуватися у квитку.
Інтерлайн-угода.
Домовленість між авіакомпаніями, при якій один перевізник визнає квитки іншого. Тобто одна компанія може продати вам квитки іншої. Цей спосіб дозволяє купити єдиний квиток за вигіднішою ціною, ніж якби ви купували кілька окремих. Часто на таких рейсах діють спеціальні тарифи.
У квитках такого типу завжди вказуються всі компанії-перевізники. Реєстрацію багажу вам теж зроблять до кінця рейсу, але про це потрібно просити окремо. Іноді буває потрібно отримати квиток на наступний відрізок шляху при пересадці.
Кілька окремих квитків.
Найбільш незручний варіант. В цьому випадку вам доведеться забирати і знову реєструвати багаж у пункті пересадки, а також знову проходити реєстрацію на наступний відрізок маршруту. У разі запізнення на рейс, швидше за все, потрібно буде купувати новий квиток. Та й ціна такого комбінованого перельоту нерідко вища, ніж в інших випадках. Якщо ви все-таки вирішили летіти цим способом, подбайте про те, щоб часу на пересадку у вас було з запасом (є сенс перестрахуватися і вилетіти з пересадочного пункту на наступний день).
Лоукостери.
У лоукостерів в принципі немає пересадок. Маршрути, які вам пропонують сайти-агрегатори, це маршрути, що складаються з двох і більше окремих рейсів. Тому, у випадку з лоукост-перельотами, вся відповідальність за збереження багажу, та й ваше прибуття в місце призначення лягають виключно на вас.
Транзитна віза. Коли вона потрібна?
Цей момент необхідно уточнювати ще до покупки квитків. Зазвичай транзитна віза не потрібна, якщо ваш наступний рейс відправляється з того ж аеропорту і терміналу, в які ви прибули, і якщо вам не потрібно отримувати багаж. Тоді ви просто чекаєте наступний літак в транзитній зоні аеропорту, без проходження міграційного контролю.
Але, якщо мова йде про пересадку в Великобританії, будьте уважні. Дуже часто мандрівники, спокусившись низькою ціною, купують квитки з пересадкою в Лондоні. Наприклад, у Ryanair завжди є багато пропозицій перельотів у різні міста Європи за найнижчими цінами саме з пересадками в Станстеді або Лутоні, а потім пасажирів просто не пускають на рейс через відсутність транзитної візи.
При пересадці в Великобританії тразитна віза не знадобиться тільки якщо транзит в Хітроу або Міжнародному аеропорту Манчестера.
Транзитна віза потрібна, якщо:
• Ви летите з пересадкою і вам потрібно змінити аеропорт.
• При пересадці вам потрібно змінити термінал, а для цього вийти в місто (термінал вильоту знаходиться в іншому районі).
• Вам потрібно зробити дві і більше пересадки в Шенгенській зоні. В такому випадку транзитна віза оформляється в посольстві першої країни.
• Ваша пересадка відбудеться в Великобританії (за умови, що її тривалість складе 24-48 годин). Тоді вам потрібно заздалегідь оформити Visitor in transit Visa. А якщо пересадка триватиме більше 48 годин, знадобиться звичайна Transit Visa.
• Ви летите по двох різних квитках (скажімо, з Києва до Лондона і з Лондона до Берліна). Тоді вам потрібна віза, щоб отримати багаж і зареєструватися на наступний рейс.
Важливо! Деякі країни (наприклад, США, Австралія і Канада) вимагають наявність транзитної візи навіть просто для перебування на території аеропорту в транзитній зоні.
Багаж.
Багаж отримують вже після проходження міграційного контролю. Переконайтеся, що ваші валізи зареєстровані до кінця поїздки, а ви самі маєте право перебувати в країні пересадки без візи.
Трансферні зони.
По-перше, вони є не у всіх аеропортах. По-друге, працюють вони далеко не завжди в режимі 24/7, в разі якщо ви прилітаєте пізно ввечері і вилітаєте вранці, а аеропорт не працює вночі, доведеться подбати про місце для ночівлі і оформити заздалегідь Шенгенський транзит.
Я прибув в аеропорт пересадки.
Якщо летите з пересадкою вперше, то головне правило – keep calm and carry on. Не нервуйте, ваші гейт і літак нікуди не подінуться і ви спокійно полетите далі, не сумнівайтеся в цьому!
Що далі? По-перше, ваші квитки і документи завжди повинні бути при вас, щоб в будь-який час звірити дані в них (час відбуття рейсу, гейт, термінал і т.і.) з інформаційним табло аеропорту і без затримки пред’явити перед посадкою.
Якщо ви летите за єдиним квитком, після прибуття в аеропорт пересадки дотримуйтесь вказівників з позначкою «Transfer» / «Transit» – по них ви легко знайдете транзитну зону, де і будете чекати наступний рейс. Відразу ж знайдіть свій рейс на табло інформації і уточніть час відбуття, номер гейта та іншу інформацію (іноді вона може змінюватися). Потрібно відразу знайти свій гейт, щоб знати, куди доведеться йти на посадку, а лиш потім вирушати гуляти по аеропорту.
Якщо ви летите в одну з країн Шенгенської угоди, вам потрібно буде пройти паспортний контроль відразу після прибуття. Аналогічну процедуру доведеться пройти і тим, хто летить з двома окремими квитками, так як в такому випадку ви не входите в категорію транзитних пасажирів. Після прибуття вам потрібно буде забрати свій багаж, пройти до стійок реєстрації і знову зареєструватися, повторно здавши багаж.
А багаж забирати, чи його доставлять?
Це залежить від типу квитка. Якщо це єдиний квиток, ви можете зареєструвати багаж до кінцевого пункту та не турбуватися з цього приводу. Але якщо при пересадці вам потрібно змінити аеропорт, то забирати і знову реєструвати багаж може знадобитися, навіть якщо ви маєте єдиний квиток. Обов’язково уточніть це на стійці реєстрації багажу.
Довга пересадка. Чим зайнятися?
Якщо ваша пересадка займає 3-4 години, можете не читати цей пункт. Але буває так, що чекати наступного рейсу доводиться досить довго. Якщо є можливість виїхати в місто і сам аеропорт знаходиться не так далеко від нього – вирушайте гуляти. Заздалегідь складіть план поїздки з переліком місць, які хочете побачити, і прорахуйте, скільки часу вам знадобиться, щоб дістатися з аеропорту до міста і назад, плюс час на перебування в місті, накиньте для вірності ще півгодини.
Якщо вийти в місто не вийде, вам прийде на допомогу лаунж-зона. Найчастіше там є зручні крісла і диванчики, де можна відпочити і погортати свіжі газети або журнали, спальна зона з м’якими шезлонгами на той випадок, якщо захочеться подрімати, безкоштовний Wi-Fi, їжа та напої.
Зазвичай вартість трьох годин в лаунж-зоні становить близько € 30-40, при цьому, чим більше часу ви там проводите, тим дешевше це буде коштувати. При покупці пропуску в лаунж-зону через інтернет можна ще трохи заощадити.
Якщо пересадка займає більше 10 годин, деякі компанії безкоштовно селять своїх пасажирів в готель чи надають купони, за якими можна перекусити в спеціальному залі. Обов’язково досліджуйте на сайті перевізника всі можливі опції при довгій пересадці.
Важливі поради.
• Плануйте свій маршрут з часовим запасом. На пересадку краще відвести мінімум 3-4 години, щоб спокійно зорієнтуватися в аеропорту, знайти свій гейт і т.і. А ось якщо маєте ще й забирати багаж / реєструватися, то вам знадобиться не менше 4 годин.
• Іноді трапляється, що в квитку не вказано номер гейта. Не варто панікувати, просто знайдіть свій рейс на табло прильотів / вильотів – там буде вказано і гейт.
• Якщо при перельоті ви перетинаєте різні часові пояси, обов’язково переставляйте годинник, адже час в квитках вказується місцевий!
• Перед поїздкою варто ознайомитися з планом аеропорту (аеропортів), через які вам належить летіти. Можна навіть роздрукувати їх і взяти з собою. Заощадите багато часу потім, повірте!
• Якщо ви прилітаєте пізно ввечері, а наступний рейс тільки вранці, заздалегідь перевірте, чи є в аеропорту пересадки готель в транзитній зоні, і взагалі, чи працює аеропорт вночі. Цілком ймовірно, що вам доведеться шукати нічліг в місті, а для цього може знадобитися віза.
Вдалого польоту!

За матеріалами https://tripmydream.com.

Транзитный перелет Черкассы. Турагентство Компас.

Шановні друзі!

На нашому сайті Ви можете on-line в будь-який час
доби або з нашою допомогою в офісі агенції :

З нами – краще!

error: Content is protected !!