Замовити
Х

Не маєте часу або бажання займатися пошуком Вашого туру?
Довірте це нам, надіславши повідомлення.

Ви вже плануєте свою подорож?
Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Отримуйте спеціальні пропозиції
від Компаса першими!
Х

Що таке Duty Free?

Duty Free. Туристична агенція Компас.

Той, хто хоч раз здійснював подорожі на літаку за кордон, мав можливість познайомитися з магазинами Dute Free (дьюті-фрі).

Характерною особливістю цих магазинів є те, що їхні товари не обкладаються митом. Вважається, що всі товари продаються за межами держави, і тому вони не обкладаються податком. У зв’язку з цим товари в таких магазинах значно дешевші, ніж такі ж товари в звичайних магазинах.

Асортимент товарів магазинів дьюті-фрі – це різноманітні спиртні напої, тютюнові вироби, сувеніри, іграшки, косметика, парфуми, а також аксесуари і одяг престижних світових брендів. Особливим попитом у туристів користуються тютюнові та алкогольні вироби. У всіх країнах алкоголь і тютюн обкладається найвищими податками. Тільки в магазинах дьюті-фрі ці вироби реалізуються за найнижчими цінами, так як реалізуються без мита. Тому туристи можуть на цих товарах заощадити до 50% в порівнянні з цінами в магазинах за межами аеропорту.

Правда, ці магазини мають одну особливість – у всіх магазинах дьюті-фрі обслуговування ведеться тільки при наявності посадкового талона та паспорта, які підтверджують ту обставину, що ви в’їжджаєте в країну або залишаєте її.

Відмінності.
Цілком зрозуміло, що в різних країнах асортимент товарів в магазинах Dute Free буде відрізнятися. Наприклад, магазини дьюті-фрі Барселони, Дубая, Сінгапуру пропонують туристам ексклюзивні товари найвідоміших брендів. А ось магазини Хорватії і Єгипту мають більш скромний асортимент, і не можуть порадувати вас такими багатими товарами.

Як приклад може служити аеропорт Дубай, де магазини працюють цілодобово. У цих магазинах можна придбати практично все – починаючи від алкогольних напоїв і закінчуючи ювелірними прикрасами і книгами. Тут ви зможете заощадити на покупках від 25% до 50% своїх фінансів.

Крім різниці в цінах і асортименті в магазинах дьюті-фрі різних країн існують обмеження на покупку товарів певного виду і їх ввезення та вивезення. Так з Туреччини ви можете вивести не більше восьми літрів віскі, а ввезти в цю країну ви зможете не більше семи пляшок вина або міцних напоїв ємністю 0,7 літра.

Найдорожчі магазини дьюті-фрі знаходяться в Бельгії, Великобританії, Франції, Швеції.

Більш демократичні ціни в аеропортах Болгарії, Іспанії та Італії. Також будуть цікавими пропозиції в магазинах дьюті-фрі для туристів в Арабських Еміратах. Досить низькі ціни в Єгипті і Туреччині, але якість товарів тут бажає кращого. Так в Хургаді ціни в магазинах дьюті-фрі цілком відповідають київським. Так тут елітну парфумерію і алкогольні напої можна придбати в межах до 50 доларів США.

По відношенню до цін, як і до асортименту, відрізняються індійські дьюті-фрі. Одним з найголовніших аеропортів є аеропорт Гоа. З цього аеропорту заборонений вивіз шкір диких тварин, шкір тигрів, оперення птахів, виробів зі шкіри та самих шкір рептилій, а також живих рослин, золота і срібла в злитках, предметів старовини і антикваріату, виготовлених більше ста років тому і ювелірних виробів, вартість яких перевищує дві тисячі рупій, крім тих, що придбані в магазинах дьюті-фрі. Магазин дьюті-фрі в аеропорту Гоа є мало не єдиним місцем на землі, де можна безмитно придбати щось незвичайне за досить низькою ціною, що безсумнівно може зацікавити тих, хто вирішив відпочити в Гоа в Індії. І ще одним цікавий Гоа – тут немає необхідності купувати алкогольні напої. На території країни досить низькі ціни на місцеві алкогольні напої. Так португальський портвейн або темний ром можна придбати за ціною 1-2 долари за пляшку.

Також часто можна почути позитивні відгуки про магазини дьюті-фрі Японії і Бангкока.

Про магазини дьюті-фрі Європи можна сказати, що вони досить консервативні – з пізнього вечора до самого ранку вони не працюють. Один з найбільших магазинів дьюті-фрі розташований у Франкфурті, Німеччина. У Відні досить вдало можна зробити покупки таких брендів як Berbery, Etro і Boss. У Греції і Італії в якості сувенірів не слід купувати оливкову олію або пасту. Ціна на ці продукти в магазинах дьюті-фрі трохи вища, ніж в звичайних магазинах.

Важливо відзначити той факт, що магазини дьюті-фрі розташовані не тільки в аеропортах. Їх можна зустріти на літаках і на кораблях, які здійснюють круїзи по різних країнах. Дуже часто на палубі корабля можна бачити зону дьюті-фрі, і вона займає досить значне місце на палубі корабля.

Також слід пам’ятати про те, що ціни в європейських магазинах дьюті-фрі встановлені в основному в доларах США, євро, а також місцевій валюті. Пам’ятайте, що для громадян України найкраще купувати продукти харчування в тих країнах, де основною валютою в магазинах дьюті-фрі є долари США, а це Індія, Канада, Корея, Китай і США. Це пов’язано з тією обставиною, що курс гривні до долара США трохи нижче, ніж до євро.

Зони дьюті-фрі.
Слід також знати про те, що існують не тільки магазини дьюті-фрі, але також цілі міста і країни. Після Другої світової війни Андорра була оголошена зоною безмитної торгівлі. У столиці Андорра-ла-Велья, в її магазинах за безмитними цінами можна було купити побутову техніку, годинники, косметику, парфуми, вино. В Італії також є схоже місто – воно називається Лівіньо. Розташувалось воно недалеко від кордонів Австрії і Швейцарії. На його двох головних вулицях розташувалися магазини, де можна придбати побутову та музичну техніку, косметику і парфумерію, спортивний одяг, сигарети і алкогольні напої.

Що слід купувати.
У магазинах дьюті-фрі алкогольні напої десь вдвічі дешевші. В першу чергу це стосується міцних напоїв, таких як ром, коньяк і віскі. Ціни на тютюнові вироби майже такі ж, як і в супермаркетах. Але є гарантія, що вони не виготовлені на підпільних заводах.
Косметичні вироби та парфи в магазинах дьюті-фрі не набагато дешевші, але існує гарантія, що вони дуже високої якості.
Ювелірні вироби та біжутерія в магазинах дьюті-фрі в середньому дешевші на 10-15 відсотків.

Інформація для туристів.
Дослідження, проведені порталом Kelkoo, показали, що найгірший магазин дьюті-фрі знаходиться в лондонському аеропорту Хітроу. У цьому магазині найвищі ціни. Той, хто подорожує, добре знає, що ціни в магазинах дьюті-фрі в середньому нижче на 15-20%, ніж у звичайних магазинах. У Хітроу цей показник становить всього три відсотки.
Також експертами Kelkoo були проведені контрольні закупівлі в десяти найбільших магазинах дьюті-фрі аеропортів Європи, оборот яких становить 80% загальної виручки від безмитної торгівлі. Закупівля складалася з 22 товарів, куди входили: тютюнові вироби, алкоголь, косметика, кондитерські вироби, побутова техніка, одяг, предмети розкоші, ліки. Згодом вартість цих товарів порівнювалася з аналогічними товарами, які були придбані в звичайному магазині.
Друге місце серед найдорожчих європейських дьюті-фрі зайняв берлінський аеропорт Шенефельд. Найдешевшими магазинами виявилися паризький аеропорт Шарль де Голль і ліонський Сент-Екзюпері.

Duty Free. Туристическое агентство Компас.


Шановні друзі!

На нашому сайті Ви можете on-line в будь-який час
доби або з нашою допомогою в офісі агенції :

З нами – краще!

error: Content is protected !!