Замовити
Х

Не маєте часу або бажання займатися пошуком Вашого туру?
Довірте це нам, надіславши повідомлення.

Ви вже плануєте свою подорож?
Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Отримуйте спеціальні пропозиції
від Компаса першими!
Х

5 найпопулярніших паломницьких маршрутів

Паломницькі поїздки з Черкас. Турагенція Компас.

Дороги до храму.

Не правильно думати, що масові релігійні паломництва залишилися в Середньовіччі, а сучасним людям чуже подібне проведення часу. Насправді, в наш час існує безліч маршрутів для пілігримів, за якими щорічно ходять сотні тисяч не тільки віруючих, але і звичайних туристів, які шукають там історію, чудову архітектуру і символічне значення.Ми розповімо про 5 найбільш популярних і незвичайних паломницьких маршрутів авраамістичних релігій – християнства, ісламу, а також іудаїзму.

Шлях Святого Якова. Іспанія і вся Європа

Шлях Святого Якова (Camino de Santiago) є найпопулярнішим сучасним християнським паломницьким маршрутом у всьому світі. Втім, це не нова забава для релігійних людей і молодих непосид, а тисячолітня традиція, яка бере початок ще в дев’ятому сторіччі.

З’явився Camino de Santiago в зв’язку з історією чудесного виявлення останків апостола Якова в місцевості на північному сході Піренейського півострова, там де зараз знаходиться місто Сантьяго-де-Компостела, столиця автономного співтовариства Галісії в складі Іспанії. Протягом багатьох сторічь люди зі всієї Європи йшли до чудодійних мощей, вимолюючи прощення за скоєні в житті гріхи і сподіваючись на порятунок від важких хвороб.

Згодом популярність Шляхів Святого Якова спала – у цьому були винні епідемії і війни. Але останнми десятиріччями люди знову пішли по, здавалося б, забутому маршруту. Популяризатором його став Пауло Коельо, який написав книгу «Паломництво» ( «Щоденник мага»).

Зараз по Шляху Святого Якова щорічно ходить близько 200 тисяч осіб з усього світу. Основним його маршрутом вважається так званий Французький Шлях – 800-кілометрова ділянка від кордону між Францією та Іспанією в Піренеях до міста Сантьяго-де-Компостела. Але по всій Європі налічується ще декілька десятків різних стежок, які обплутали щільною мережею всю цю частину світу.

Стежка Ісуса. Ізраїль

Ізраїль і так є одним з найпопулярніших у світі місць для релігійного паломництва. Люди їдуть в цю країну, щоб доторкнутися до тисячолітніх святинь, що пам’ятають легендарних біблійних героїв, в тому числі і самого Ісуса Христа.

З’явилися навіть паломницькі маршрути, що пропонують людям пройти тими ж стежками, по яких ходили персонажі біблійських сказань. А найвідомішим з таких шляхів є Стежка Ісуса – 65-кілометрова дорога від міста Назарет до узбережжя Генісаретського озера, званого ще Галілейським морем.

Цей відносно невеликий, в порівнянні з 800-кілометровим Шляхом Святого Якова, маршрут пролягає через безліч знайомих для будь-кого, хто читав Біблію, місць. Він починається в Назареті, місті, де народився Ісус, проходить через село Кафр Кана (чудо перетворення води на вино на весіллі), залишки міста Капернаум, де Спаситель проповідував, містечко Табга (насичення тисяч людей п’ятьма хлібами і двома рибами) і Гору Блаженств ( Нагірна проповідь).

Почаївський хресний хід. Україна

На території СНД наймасовішим християнським релігійним паломництвом є, напевно, Почаївський хресний хід – 280-кілометровий маршрут від міста Кам’янець-Подільський на Хмельниччині до Свято-Успенської Почаївської Лаври в області Тернопільській.

На відміну від згаданих вище сучасних паломництв, в які відправляються поодинці або невеликими компаніями, а йти можна в будь-який час року, Почаївський хресний хід – це колективний захід. Він проходить щорічно в один і той же час – з 19 по 25 серпня. П’ять-сім тисяч людей збираються в Кам’янці-Подільському і разом йдуть всі 280 кілометрів, читаючи по дорозі молитви і співаючи релігійні гімни.

В Почаївському хресній ході практично не беруть участь звичайні туристи – в цей маршрут вирушають, переважно, по-справжньому віруючі люди, у кожного з яких є власні очікування, сподівання і прохання до Бога, донести які до адресата вони і сподіваються під час свого паломництва.

Хадж. Саудівська Аравія

Однак жоден християнський маршрут для пілігримів не може зрівнятися за масовістю з мусульманським Хаджем – щорічним паломництвом мільйонів людей, що сповідують іслам, до міста Мекка в Саудівській Аравії. Вважається, що кожен з людей, прихильних до цієї релігії, повинен хоча б раз у житті побувати в цьому святому місці, щоб доторкнутися до священного каменя, вмурованого до Кааби – кубічної споруди всередині Заповідної мечеті.

Як і у випадку з Почевскім хресним ходом, Хадж прив’язаний до певної дати – свята Курбан-байрам, дня символічних жертвоприношень. При цьому саме паломництво починається саме в Мецці, а спосіб туди добратися не є чимось принциповим. Багато хто взагалі прилітає на літаках.

Мусульмани в Мецці одягаються в спеціальний одяг, роблять обхід навколо Кааби у дворі Заповідної мечеті, йдуть до гори Арафат за 20 кілометрів від міста, а також здійснюють ще декілька символічних дій. Закінчується все жертвопринесенням під час свята Курбан-Байрам і прощальним обходом навколо Кааби.

Рош Ха-Шана в місті Умань. Україна

Цікаво, що в Україні існує також місце для одного з найбільших в світі паломництв людей, які дотримуються іудаїзму. Центром його є Уманьі, куди щорічно у вересні з’їжджаються десятки тисяч хасидів – послідовників однієї з течій єврейської релігії.

Умань обрана для цього не випадково – тут похований відомий хасидський святий (цадик) – раббі Нахман з Брацлава. Він є засновником брацлавської течії в хасидизмі, прихильниками якої себе вважають сотні тисяч людей по всьому світу. Вони і з’їжджаються щорічно до Умані на Рош Ха-Шану – єврейський Новий Рік.

Серед хасидів побутує повір’я ніби зустріч на могилі рабі Нахмана свята зробить для них наступний рік щасливим і позбавить від гріхів, що накопичились за життя. Для цього до Умані щороку приїжджає від 20 до 30 тисяч євреїв, а кілька сотень з них живуть в цьому  місті на постійній основі.

Так що в дні Рош-Ха-Шани вулиці «єврейського» кварталу Умані повністю заповнені яскравими представниками хасидизму, які читають молитви, танцюють, співають і радіють, як заповідає їхня релігія. Адже як, якщо не через радість, пізнати Бога?

Паломнические маршруты из Черкасс. Туристическое агентство Компас.


Шановні друзі!

На нашому сайті Ви можете on-line в будь-який час
доби або з нашою допомогою в офісі агенції :

З нами – краще!

error: Content is protected !!