Замовити
Х

Не маєте часу або бажання займатися пошуком Вашого туру?
Довірте це нам, надіславши повідомлення.

Ви вже плануєте свою подорож?
Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Отримуйте спеціальні пропозиції
від Компаса першими!
Х

10 кращих фестивалів світу

Кращі фестивалі світу з Черкас від Компаса!

У всьому світі постійно проводиться безліч фестивалів і свят, котрі приваблюють не тільки величезну кількість місцевих жителів, а й безліч туристів. Адже важко придумати кращий спосіб повністю перейнятися атмосферою і культурою країни, ніж побувати на традиційному святі. Деякі з них не тільки дивно масштабні, але і виключно незвичайні самі по собі.

Марді Гра, США

Марді Гра відзначається в США і багатьох європейських країнах, і в більшості випадків це досить мирне святкування світового аналогу Масляної – але не в Новому Орлеані. Тут те, що починалось як звичайне релігійне свято, перетворилось на  один з найбільш гучних і барвистих карнавалів у світі. Святкування починається 6-го січня і неквапливо набирає обертів протягом двох тижнів, поки не досягає свого апогею в Жирний вівторок.

Протягом усього свята проводяться костюмовані бали, вечірки, паради і костюмовані ходи. Найцікавішими з них вважаються парад Бахуса, кожна платформа якого присвячена якій-небудь гріховній розвазі – побаченням, випивці, картам або ще чомусь, і парад Mardi Gras Indians, на платформах якого можна побачити абсолютно дивовижні костюми.

Якщо ви ходите побачити справжній Марді Гра, в дні свята краще йти не у Французький квартал, а в Гарден Дистрикт і на Чарльз Авеню. Правда, варто мати на увазі, що всі хороші місця там зазвичай зайняті ще за шість годин до параду.

Карнавал в Ріо-де-Жанейро, Бразилія

Карнавал в Ріо щороку притягує більше півмільйона відвідувачів з усіх куточків планети і по праву вважається найбільшим карнавалом Бразилії.

Карнавал починається з «коронації», під час якої мер міста передає кермо влади Королю Момо, обраному з усіх жителів Ріо за вагу (ні в якому разі не менше ста кілограмів) і вміння танцювати самбу, головний танець карнавалу. На всі п’ять днів карнавалу місто і справді виявляється в підпорядкуванні у нового короля – за винятком поліції.

Сам же карнавал протягом усіх п’яти днів наповнений гучною музикою, великою кількістю дівчат, що танцюють самбу в украй відкритих і надзвичайно красивих костюмах, вуличними фестивалями, прекрасно оформленими парадами, цирками і маскарадами.

Карнавал проходить якраз перед початком Великого посту і був задуманий як спосіб дати людям можливість востаннє шумно повеселитися перед довгими днями утримання і покаяння.

Канамара-мацурі, Японія

Це свято – ще одне підтвердження того, що Японія – абсолютно незвичайна країна, яку не варто оцінювати з точки зору загальноприйнятих норм. Назва фестивалю «Канамара» перекладається як «залізний пеніс» і, не має будь-якого таємного сенсу, а прямо позначає об’єкт вшанування. Втім, за однією з версій, це просто свято родючості і дітонародження.

Святкування починається в невеликому храмі в місті Кавасакі, що знаходиться недалеко від Токіо. Храм був побудований в епоху Едо на пожертвування повій і призначений для них же – щоб прийти і помолитися про захист від сифілісу та інших хвороб, якими ці дівчата ризикували заразитися.

Фестиваль триває сім днів, а в неділю, в останній день, влаштовується хода, на якій по місту проноситься безліч фалосів всіляких кольорів та розмірів (деякі з них настільки великі, що для того, щоб їх підняти, потрібно більше десяти осіб), а поруч можна знайти величезну кількість крамничок, в яких продаються тематичні сувеніри.

Семана Санта, Гватемала

В Антигуа-Гватемалі можна побачити одне з найяскравіших і незвичайних святкувань Великодня. Свято починається в Попільну Середу, перший день Великого посту, і триває тиждень, протягом якого на вулицях міста, застелених килимом квіткових пелюсток і прекрасними візерунками з кольорового піску, влаштовуються ходи і паради з фігурами різних святих. Майже все місто задраповане чорним крепом і звідусіль доноситься запах ладану. Під час свята проводяться вистави, що ілюструють винесення вироку і розп’яття Ісуса.

Всі вистави виконуються настільки майстерно, а розмах свята настільки великий, що не може не зачепити навіть переконаних атеїстів.

Паліо, Італія

Паліо – один з головних свят в Італії. Це грандіозні перегони, що проводяться в місті Сієна два рази на рік – 2-го липня і 16-го серпня.

Традиція проводити в місті кінні змагання зародилася вже дуже давно, ще в XIV сторіччі. Головною їх особливістю є те, що проходять вони не на іподромі, як зазвичай, а прямо в місті, на головній площі. Ще одна особливість полягає в тому, що цим перегонам абсолютно чужі уявлення про чесну гру. Вершники штовхаються, пхаються і будують перешкоди своїм противникам, через що хвилювання серед глядачів на порядок зростає (як, на жаль, і частота нещасних випадків).

У перегонах змагаються Контардо, що представляють різні райони міста. У кожної з них є свій герб і кожна виставляє по одному вершнику. Найуспішнішими з них стали Контардо гусака, що здобула вже більше 60 перемог, і, всупереч назві, Контардо равликів, що здобула більше 50 перемог.

Але самі перегони, якими чарівними б вони не були, тривають всього кілька хвилин, а весь інший час гостей розважають виступами жонглерів і акробатів, парадами і багатими застіллями.

Томатина, Іспанія

Це свято на перший погляд виглядає досить дивно – натовпи людей, що кричать і борсаються в густій ​​червоній рідині, наводять хіба що на думки про жахливий поле бою. Але насправді, все зовсім не так, це всього лише величезна битва помідорами.

Томатина вже давно стала одним з найбільш відвідуваних і веселих свят у всій Іспанії. Уперше вона була проведена в 1945 році, але точну причину, чому іспанцям раптом спало на думку почати зі сміхом кидатися один в одного переспілими помідорами, ніхто знайти так і не зміг. Битва триває одну годину, коли безліч вантажівок, вщерть набитих помідорами, приїжджає в місто. За правилами, бій має розпочатися відразу після того, як кому-небудь вдасться скарабкатись на змащений олією п’ятиметровий стовп, на вершині якого для переможця залишений свинячий окіст. Після цього починається помідорний хаос, в результаті якого всі стіни навколишніх будинків і розсудливо закритих кафе і магазинів стають червоними, а рівень помідорів на землі досягає щиколоток.

Не варто забувати про безпеку. Кожен помідор перед кидком повинен бути роздавлений – це обов’язкове правило.

Томатина проводиться щороку в останній тиждень серпня в іспанському місті Буньоль, регіон Валенсія.

Burning Man, США

Мабуть, це одне з тих свят, точний опис яким дати просто неможливо. Воно проходить уже 25 років в Північній Неваді і з року в рік єдиною його метою є самовираження.

Відвідувачам варто пам’ятати, що організатори взяли на себе обов’язок забезпечити їх тільки розвагами на весь час шоу. Про їжу, питво і нічлігу слід подбати самостійно.

Величезна кількість музикантів, танцюристів, дизайнерів, художників та інших творчих людей всіх  мастей збираються на місці проведення і починають там що-небудь будувати, прикрашати і фарбувати, робити інсталяції і вбиратися з єдиною метою виявити у всій красі себе і своє мистецтво. Утворені в результаті споруди часто мають зовсім фантастичний вигляд, а учасники ходять в незвичайних костюмах, так що відчуття восьмиденної відпустки в чарівній країні забезпечено абсолютно всім відвідувачам.

Деякі твори спалюються творцями ще до закінчення шоу, що теж є дивовижним видовищем.

Дівалі, Індія

Назва фестивалю вогнів Дівалі перекладається з санскриту як «вогняне гроно». Свято символізує перемогу світла над темрявою і триває п’ять днів.

Дівалі святкується по-різному в різних частинах Індії. На більшій частині територій свято присвячене Лакшмі, богині багатства і родючості. Для неї вдома ретельно прибираються, всюди розпалюються вогні, їй залишають підношення у вигляді монет, опущених в чашки з молоком, а вікна і двері на ніч залишають відкритими, щоб їй було легше проникнути в будинок. На півдні країни замість цього відзначається перемога Крішни над Наракасутрою. На честь свята індуси змащують себе кокосовим маслом, що очищує їх від гріхів. А на сході Дівалі присвячений Калі, що символізує культ сили. Спочатку перед зображеннями богині відбуваються молитви, а потім їх занурюють у води ставків і річок.

Дівалі святкують навіть мусульмани, тільки трохи по-іншому. У дні свята вони грають в кості й карти, тому що вважається, що Лакшмі обов’язково принесе їм удачу.

Але дещо об’єднує всі регіони Індії, незалежно від способу святкування. Вулиці всіх міст і сіл опромінюються безліччю вогнів і феєрверків. У поєднанні з властивою Індії яскравістю як природи, так і шат і оформлення будинків, виглядає це просто приголомшливо.

День мертвих, Мексика

Незважаючи на свою похмуру назву, це абсолютно дивовижне тепле сімейне свято. Воно з’явилось задовго до приходу в Мексику іспанської культури і тісно пов’язане з мексиканським менталітетом. Про особливе ставлення до смерті в цій країні письменник Октавіо Пас якось сказав, що «Мексиканець, замість того щоб боятися смерті, шукає її товариства, дражнить її, заграє з нею. Це його улюблена іграшка і неминуща любов. »

Свято проводиться щороку в перших числах листопада. У ці дні живим слід згадувати про померлих родичів і давати їм можливість ненадовго повернутися в сім’ю. На час свята рясно прикрашені квітами кладовища стають місцем пікніків, в яких повинні взяти участь і ті, хто вже відійшов у інший світ.

Всі основні події припадають на другий день свята. Проводяться ходи, учасники яких малюють собі красиві маски черепів на обличчях. У рідкісних містах вони проходять в урочистій похоронній атмосфері, зазвичай же мексиканці вважають за краще веселощі, танці, пісні та яскраві фарби, що народжують воістину чарівне гротескне видовище.

Ніч редиски, Мексика

Це свято, унікальне навіть за мексиканськими мірками. У ніч напередодні Різдва на головній площі міста Оахака можна побачити величезну кількість витончених скульптур, зроблених з редиски. Це означає, що настала Ніч Редиски.

Коренеплоди вирощують спеціально для цього свята, маючи  намір домогтись, щоб редиски набули максимально химерну форму і доросли до неймовірних розмірів – деякі досягають півметра в довжину.

В руках майстрів редиски перетворюються в статуї святих, будівлі і фігури, з яких складаються жанрові сценки.

Лучшие фестивали мира из Черкасс. Туристическое агентство Компас.


Шановні друзі!

На нашому сайті Ви можете on-line в будь-який час
доби або з нашою допомогою в офісі агенції :

З нами – краще!

error: Content is protected !!