Замовити
Х

Не маєте часу або бажання займатися пошуком Вашого туру?
Довірте це нам, надіславши повідомлення.

Ви вже плануєте свою подорож?
Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Отримуйте спеціальні пропозиції
від Компаса першими!
Х

Туристичний словник

 1. Brunch

Прийом їжі після сніданку і до обіду, безпосередньо замінює і обід, і сніданок.

 1. Chek out

«Розрахунковий час»: процедура виписки з готелю при від’їзді.

 1. Deluxe

Готель розкішного типу (особиста ванна, повний сервіс).

 1. Inclusive Terms

Тариф на розміщення з триразовим харчуванням.

 1. Junior Suite

Велика кімната з вигородженим спальним місцем, яка вдень ​​перетворюється у вітальню.

 1. Luggage Pass

Карта, яка дає туристу право на винос багажу з готелю.

 1. Master Key

Один поверховий ключ, який підходить для всіх дверей кімнат, розташованих на цьому поверсі.

 1. Party Ticket

Груповий квиток.

 1. Room service

Обслуговування в номері готелю.

 1. Safe-Deposit Boxes

Індивідуальна секція для зберігання цінностей та готівки.

 1. Service Charge

«Ціна послуги»: для заохочення праці служби сервісу до рахунку зазвичай додається від 10 до 20%.

 1. Tourist Class

Економічний клас готелю (номери без особистої ванни).

 1. Twin

Двомісний номер з двома роздільними ліжками.

 1. Авіатарифи

Вартість перевезення одного пасажира на літаку на певну відстань. Розрізняються групові, індивідуальні, звичайні та спеціальні авіатарифи.

 1. Англійський сніданок

Повний сніданок, що включає фруктовий сік, яєчню з шинкою, тости, масло, джем, чай або каву.

 1. Анулювання

Скасування туристичної поїздки.

 1. Апартаменти

Особливий тип готельних номерів, за оформлення максимально наближений до сучасних квартир (зазвичай вартість харчування в них не включається у вартість номера).

 1. Апарт-готель

Готель, номери якого складаються з апартаментів.

 1. Багажна квитанція

Офіційний документ, який авіакомпанія оформляє і видає пасажиру при реєстрації багажу, тим самим підтверджуючи, що бере на себе відповідальність за перевезення цього багажу та видачу його пасажиру після закінчення перевезення.

 1. Беллмен

Службовець готелю, який підносить багаж і на вимогу виконує доручення гостей.

 1. Безмитний ввіз

Пропуск для перевозу товарів без обкладання їх ввізними митами через митний кордон. Зазвичай безмитно пропускається прийнятна кількість предметів особистого вжитку.

 1. Бізнес-тур

Тип подорожі для ділових людей, що вимагає відповідного сервісу (наприклад, кімнати для переговорів, послуги секретарів і т.і.).

 1. Блок-чартер

Оренда частини транспортного засобу на один або декілька регулярних рейсів.

 1. Бронювання

Попереднє закріплення за певним туристом (пасажиром) місця в готелях або транспортних засобах, а також квитків на культурно-масові заходи на певну дату.

 1. Бунгало

Особливий тип розміщення туристів: в тропічних і південних країнах – окрема споруда з легких матеріалів, розташована на березі моря. Особливо популярна на молодіжних курортах.

 1. Ваучер

Документ, виданий туристичною або транспортною фірмою на підтвердження того, що турист оплатив конкретні види послуг: проживання в готелі, екскурсійне обслуговування, харчування, проїзд і т.і. Ваучер є підставою для отримання цього обслуговування.

 1. Віза

Спеціальний дозвіл від відповідних органів іноземного уряду у вигляді офіційної позначки в закордонному паспорті (штамп консульства і т. і.), що дає право на в’їзд, виїзд, проживання або проїзд через територію даної держави.

 1. Гід

Професійний провідник, який показує туристам визначні пам’ятки міста або місцевості.

 1. Готельний ланцюг

Одна з франшизних або інших готельних систем, члени якої користуються привілеями (особливо в національній системі бронювання).

 1. Дайвінг

Підводне занурення з аквалангом.

види:

 1. Рекреаційний – підводне плавання для відпочинку, задоволення. Занурення обмежено глибиною 40 метрів. У рекреаційному дайвінг також існує поняття технічний дайвінг, тобто будь-яке занурення за межі зони проникнення денного світла, тобто будь-яке занурення глибше 40 метрів і будь-яке занурення, яке потребує декомпресійних зупинок. Різновидами технічного дайвінгу є болотний і кейв-дайвінг.
 2. Професійний (комерційний) дайвінг. В Україні більш відомий як «водолазні роботи».
 3. Спортивний дайвінг.
 4. Фрі-дайвінг – підводне плавання на затримці дихання протягом декількох хвилин.
 5. Декларація митна

Документ, що видається митними службами для заповнення при перетині кордону: містить відомості про багаж і наявність валюти у туриста.

 1. Договір франшизи

Документ про передачу привілеїв і прав від виробника туристичних послуг на їх реалізацію (збут). Передбачає використання торговельної марки франшизодателя як гарантії якості послуг.

 1. Документи проїздні групові

Транспортні папери, оформлені на групу туристів, що підтверджують право на проїзд в тому чи іншому транспорті (квитки, турпутівки з відривним талоном і т.і.).

 1. Дорожній чек

Банківський платіжний засіб. Може бути обміняний на готівку в тій валюті, в якій було виписано, або на еквівалентну суму в іноземній валюті за діючим курсом. Банки, що видають дорожні чеки, гарантують повне повернення грошей у разі втрати чеків в результаті крадіжки, знищення і т.і.

 1. Д’юті-фрі (duty free)

Система безмитної торгівлі в аеропортах, на бортах літаків, поромів та інших транспортних засобів.

 1. Залізничний круїз

Туристична поїздка протягом декількох днів по круговому маршруту, під час якої потяг є не тільки засобом пересування, але особливим типом розміщення для туристів, з зупинками для проведення екскурсій.

 1. Зелений коридор

Місце перетину кордону для провезення речей, які не підлягають обов’язковому митному декларуванню.

 1. Індивідуальний тур

Тур, замовлений клієнтом (або групою клієнтів) на свій розсуд, включаючи розміщення, харчування, трансфер, екскурсійну програму і т.і.

 1. Інфраструктура

Все необхідне для повноцінного проживання на даній території: дороги, стоянки для автомобілів, каналізація, водопровід, електрика і т.і.

 1. Картка прибуття

Спеціальний бланк, що заповнюється туристом після прибуття в іншу країну літаком або теплоходом. Необхідно пред’явити на прикордонному КПП.

 1. Кемпінг

Табір для автотуристів, розташований в заміській місцевості або в зоні відпочинку. Як правило, обладнаний наметами або іншими легкими спорудами літнього типу (бунгало), пристосуваннями для приготування їжі, автомобільною стоянкою, системою водопостачання і т.і.

 1. Клас

Розряд, який встановлюється залежно від ступеня зручностей, що надаються туристам на місцях у літаках, в пасажирських залізничних вагонах, на теплоходах і т.і.

 1. Континентальний сніданок

Легкий сніданок, що складається з кави або чаю, фруктового соку, булочки з маслом і джемом.

 1. Круїз

Річкова або морська туристична поїздка на теплоході, який використовується як засіб для перевезення, розміщення, харчування, розваг (включаючи берегове обслуговування).

 1. Курорт

Готель, в який гості прибувають на час відпустки з рекреаційними цілями, або особливо охороняєма природна територія, яка використовується для лікування і оздоровлення, де розташовуються природні лікувальні ресурси і необхідні для їх експлуатації будівлі та споруди.

 1. ​​Маршрут

Заздалегідь намічений, встановлений шлях прямування туристів.

 1. Міжнародний студентський квиток

Документ, що підтверджує факт навчання в університеті або іншому вищому навчальному закладі, необхідний для отримання пільг студентами при здійсненні туристичних поїздок.

 1. Міжнародний туризм

Подорож за межі своєї рідної країни.

 1. Мультивиза

Те ж саме, що річна віза. Відмітка в паспорті, що дає право на багаторазовий в’їзд в ту чи іншу країну і перебування там протягом зазначеного терміну.

 1. Норма багажу

Максимальна вага або габарит, який приймає авіакомпанія до безкоштовного перевезення; диференціюється за класами пасажирських місць.

 1. Відкритий квиток

Відкрита дата від’їзду: пасажир може забронювати квиток на більш пізній час.

 1. Оферта

Формальна пропозиція на укладення угоди із зазначенням певних умов.

 1. Пoрт заходу

Пункт проміжної стоянки морського пасажирського судна, передбачений маршрутом.

 1. Пором

Самохідне судно, обладнане для перевезення пасажирів і транспортних засобів (автомобілів, вагонів) через великі водойми (моря, протоки).

 1. Перегруз багажу

Багаж, що по вазі і за габаритам перевищує встановлені транспортною компанією норми. Перевезення такого багажу оплачується туристами додатково.

 1. Пік сезону

Певний період у році, коли продажа турпослуг активізується і зростають ціни на них.

 1. Пізнє прибуття

Ситуація, коли гість забронював номер в готелі, але прибув після години зняття броні (заздалегідь попередивши про те, що затримається).

 1. Пізній виїзд з готелю

Ситуація, коли гість залишається в готелі після того моменту, коли він повинен був виїхати. У цьому випадку він зобов’язаний сплатити 50% від денної вартості проживання.

 1. Польотний купон

Частина квитка, в обмін на яку авіакомпанія надає пасажиру перевезення на вказаній ділянці маршруту.

 1. Повний пансіон

У готелях: вид харчування, при якому у вартість проживання входить три- або чотириразове харчування.

 1. Напівпансіон

У готелях: вид харчування, при якому сніданок і вечеря або сніданок і обід включені у вартість проживання.

 1. Портовий збір

Збір, який справляється з туристів в разі проходження через морський, річковий або аеропорт по прибуттю в будь-яке місто або країну, а також при виїзді з будь-якого міста чи країни.

 1. Посадковий талон

Документ, що підтверджує право туриста на посадку в літак: прямокутна картка, на якій зазначено прізвище туриста, назва компанії-перевізника, номер рейсу з двозначним кодом авіакомпанії, маршрут, дата, номер місця на борту і номер виходу на посадку, час вильоту за розкладом, час закінчення посадки. Видається на підставі реєстрації пасажира на рейс. Туристу необхідно пред’явити посадковий талон на контролі при виході на посадку.

 1. Прямий рейс

Рейс, при якому не робиться пересадок протягом усього маршруту, від пункту вильоту до пункту призначення.

 1. Путівка

Документ, що підтверджує оплату маршруту і є підставою для надання послуг.

 1. Рафтинг

Сплав по гірських річках на плотах, човнах та інших пристроях, що не обладнані моторними засобами.

 1. Реєстраційна картка

Документ, що видається прикордонними властями тимчасовим відвідувачам при в’їзді в країну. Підтверджує реєстрацію туристів владою цієї країни. При виїзді з країни документ необхідно повернути.

 1. Рейс регулярний

Рейс, що виконується авіакомпанією протягом певного терміну, відповідно до заздалегідь опублікованого розкладу.

 1. Рейс чартерний

Ексклюзивний рейс, замовлений в тому випадку, якщо переліт організується від одного імені (наприклад, туроператором), або для спеціальної групи людей, що належать до однієї організації.

 1. Рекламация

Заява туриста, що направляється в офіс продавця туру при невідповідності оплачених і фактично наданих послуг. На підставі рекламації складається протокол. У разі доведення факту невідповідності слідує компенсація збитків.

 1. Рецепція

Загальний зал в готелях для прийому, реєстрації та оформлення гостей. Тут знаходяться чергові-портьє, що приймають і видають ключі від номерів, виконують різні доручення гостей.

 1. Ручний багаж

Речі, які пасажиру дозволено перевозити при собі без додаткової плати. Відповідальність за збереження ручного багажу несе сам пасажир.

 1. Сафарі

Тип туристичної поїздки з метою полювання або знайомства з екзотичною природою. Як правило, поширена в країнах Центральної Африки.

 1. Сезон високий

Період збільшення попиту на туристичний продукт, під час якого ціни на авіаквитки, готелі та інші послуги помітно зростають. Як правило, це травневі свята, літо (з липня по вересень), листопадові і березневі шкільні канікули, Новий рік і Різдво.

 1. Сезон низький

Період зниження попиту на туристичний продукт, обумовлений, як правило, кліматичними умовами, коли основна маса відпочиваючих залишає курорт. Ціни на авіаквитки, готелі та інші послуги, як правило, значно знижуються.

 1. Сезонні ціни

Різноманітність цін на туристичні послуги в залежності від сезону.

 1. Сертифікація туристичних послуг

Процедура перевірки якості туристичних продуктів з подальшою видачею турфірмі сертифіката відповідності якості.

 1. Система «Фортуна» / Roulette

Продаж пакета турпослуг зі знижкою за розміщення, але без зазначення конкретного готелю, який стане відомий тільки по приїзду на місце відпочинку. При цьому гарантується розміщення строго визначеної категорії, тому що всі готелі підбираються з однаковим рівнем сервісу і ціни.

 1. Скі-пас

Пропуск або дозвіл на користування підйомниками в певному місці для спуску на гірських лижах чи сноуборді.

 1. Супроводжуючий

Службовець турфірми, що супроводжує туристів по маршруту, організовує їх розміщення, харчування та перевезення.

 1. Страхування

Умови страхування докладно обумовлюються в страховому полісі: цей документ забезпечує туристу гарантоване медичне обслуговування у випадку хвороби або травми.

Страхування туристів може включати:

страхування життя і здоров’я;

страхування туристичного майна;

страхування на випадок поганої погоди під час перебування на відпочинку.

 1. Студіо

Однокімнатний номер з вбудованою кухнею і більшою, ніж у стандартного, площею.

 1. Митна декларація

Заява з боку туристів (письмова або усна) митним властям, що пред’являється при перетині кордону і містить відомості про перевозимі предмети.

 1. Мито

Податок, яким обкладаються деякі товари під час перевезення через кордон будь-якої країни.

 1. Митні пільги

Повне або часткове звільнення від сплати мита на ввезення в країну товарів; також повне або часткове зняття обмежень на вивезення товарів з країни.

 1. Митниця

Держустанова, яке здійснює контроль і пропуск товарів і особистих речей, що провозяться через кордон, а також стягування мита.

 1. Тарифи авіаквитків

Система оплати авіаперевезень в залежності від рівня надаваних послуг, умов використання, обміну та повернення авіаквитків.

Види тарифів:

– екскурсійний: бронь можлива в будь-який день, зворотна дата може бути відкрита в межах терміну дії тарифу, повернення квитка – в будь-який момент з втратою деякої суми;

– молодіжний: як правило, надається знижка близько 20% від основного екскурсійного тарифу;

– груповий: пільговий тариф для групи з 6-10 осіб, які прямують на термін перебування від 6 днів до 1 місяця;

– APEX: бронь не менше, ніж за 7 днів, дати вильоту туди і назад строго фіксовані, штраф при здачі квитків за 7 і більше днів до вильоту – 50%, при більш пізньому терміні здачі квитків гроші не повертаються;

– РЕХ: бронь в будь-який час, дата вильоту строго фіксується, штраф 50% при поверненні квитка до реєстрації вильоту.

 1. Транзит

Транспортний перевіз туристів з однієї країни в іншу через третю (проміжну) країну.

 1. Трансфер

Будь-які перевезення всередині туристичного центру (доставка туристів з вокзалу, переміщення з аеропорту в готель і назад, з одного вокзалу, аеро- або морського порту на інший і т.і.).

 1. Трекінг

Піший похід по пересіченій місцевості, для якого не потрібно спеціальної підготовки учасників.

 1. Тур

Туристична поїздка по заданому маршруту в зазначений термін з заздалегідь обумовленим комплексом послуг (перевезення, розміщення, харчування і т.і.). Розрізняють індивідуальні та групові подорож.

 1. Турагентство

Організація, що займається просуванням і реалізацією сформованих туроператором продуктів.

 1. Турдокументи

Пакет документів, згідно з яким туристам надаються конкретні послуги. Обслуговуюча фірма видає документи клієнтам в обмін на ваучер в першому пункті обслуговування (готельні талони, талони на харчування та екскурсії).

 1. Турист

Мандрівник, який проживає в конкретному географічному місці не менше 24 годин. Метою його поїздки може бути відпочинок, бізнес-зустріч, пізнавальна екскурсія та багато іншого.

 1. Туроператор

Туроператор формує туристичний продукт (пошук зарубіжних партнерів, вибір готелів, підбір екскурсій, переговори з авіакомпаніями, страховими компаніями і т.і.) і продає його через мережу турагенств (або безпосередньо туристу).

 1. Турпакет

Туристичний маршрут, в якому прописані основні елементи майбутнього відпочинку: транспорт, розміщення, екскурсії та інші послуги.

 1. Форс-мажор

Непереборна обставина, яка не може бути попереджена відповідальною стороною і тому є причиною невиконання умов договору (війна, стихійне лихо тощо).

 1. Чартер

Договір між власником транспортного засобу (автобуса, літака, теплохода) і його наймачем на оренду всього (або частини) транспортного засобу на певний термін.

 1. Шале

Тип розміщення на європейських гірськолижних курортах. Спочатку був невеликий сільський будиночок в швейцарському стилі, з двосхилими дахами і дерев’яними стінами. Сучасні шале в більшості своїй – багатоповерхові кам’яниці з усіма зручностями.

 1. Шатл-сервіс

Танспорт (літак, автобус, поїзд), який здійснює регулярні рейси на дуже короткі відстані.

 1. Шведський стіл

Вид самообслуговування в ресторанах і кафе, коли відвідувачі за певну плату можуть вибрати будь-яку з пропонованих страв, виставлених в залі.

 1. Шенгенська віза

Єдина віза, що дає право протягом всього терміну її дії пересуватися по території всіх країн Шенгенської групи (Австрія, Бельгія, Німеччина, Греція, Данія, Іспанія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Фінляндія, Франція, Швеція).

 1. Шоп-тур

Поїздка, метою якої є купівля певних товарів (наприклад, екзотичних), типових для країни перебування.

Туристический словарь – Черкассы. Турагентство Компас.


Шановні друзі!

На нашому сайті Ви можете on-line в будь-який час
доби або з нашою допомогою в офісі агенції :

З нами – краще!

error: Content is protected !!