Замовити
Х

Не маєте часу або бажання займатися пошуком Вашого туру?
Довірте це нам, надіславши повідомлення.

Ви вже плануєте свою подорож?
Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Отримуйте спеціальні пропозиції
від Компаса першими!
Х

Венеціанський карнавал

Венеціанський Карнавал з Черкас. Турагентство Компас.

Венеціанський карнавал – одна з найдавніших культурних подій світового значення, перші згадки про яку датуються ще 11 століттям.
Взагалі, саме явище маски в європейській культурі – надзвичайно цікаве. Існує кілька теорій на рахунок причин її появи – одні пов’язують їх з епідеміями чуми і банальною необхідністю захищатися від них – нібито в довгий ніс масок поміщали тканину, просочену цілющими маслами. Крім того, існувало повір’я, що мовляв смерть обходить стороною людей в масках. Одна з класичних венеціанських масок – якраз та, що з довгим дзьобом – носить назву «Доктор чума» (Il dottore una peste).
Друга найбільш поширена версія появи масок – соціальна – маску використовували як засіб стирання соціальних граней в суспільстві під час свят, коли, яу кажуть, дозволялося дуже багато що. Венеціанське суспільство було досить жорстко ієрархічним – а під час таких свят соціальна напруга скидалась.
Поступово носіння масок стало дуже популярним в суспільстві і поза карнавалами, зі зрозумілих причин, – під маскою більшості людей ходити психологічно набагато простіше, особливо в деяких специфічних ситуаціях. З часом влада почала кримінальне переслідування за носіння масок в повсякденному житті.
Безумовно, маски – це особливий соціо-психологічний феномен, який іще потребує уважного вивчення. Крім вищезгаданої маски «Доктор чума», існують ще кілька класичних масок, що з’явилися на Карнавалі з вуличних балаганів, театрів «дель арте». Це всім відомі за казкою «Буратіно» Коломбіна, П’єро, Арлекін. А є й інші – Джокер, Панталоне, Пульчинела, Бригелла, Дзанни і т.і., кожна з яких відрізняється своїм характером, стилем поведінки і костюмом. Також до класичних карнавальних масок, не пов’язаних з театральним дійством, відносяться Баута, що носиться разом з треуголкою і чорним плащем, Кіт, Венеціанська дама і Вольт.
Не будемо описувати парадні дефіле і закриті вечірки Масок – це заходи, закриті від сторонніх очей, краще опишемо докладніше їх звичайне вуличне життя, чому ви можете бути свідками. На Карнавалі в якості Масок беруть участь в переважній більшості жителі Європи, причому, як кажуть, це давно вже не тільки венеціанці , а й французи та італійці.
Маски (не тільки власне сама маска, а й костюм) готуються увесь рік, при цьому коштує все це десятки тисяч євро. Зате і результат – приголомшливий. На карнавал часто їдуть сім’ями і компаніями, костюми при цьому складають цілісні ансамблі.
При бажанні можна скласти приголомшливий костюм і вибрати карколомну маску прямо тут же – в Венеції – зрозуміло, що тут на це працює ціла індустрія.
Основні класичні правила Карнавалу – маски не мають права говорити, допускається тільки мова жестів. Це обмеження швидше за все походить від того, що значна частина масок, особливо в старовину, до винаходу пластика, була важка і для того, щоб її утримати, до кінців маски прив’язувалися мотузочки, які людина затискала зубами. Як правило, класична маска в своєму костюмі не має права відкривати будь-які ділянки тіла. Крім класичних венеціанських масок в Карнавалі беруть участь ще й історичні костюми – їх власники використовують напівмаски або не носять їх зовсім.
Часто в маски наряджають і дітей і домашніх тварин. Деякі Маски використовують часом додаткові предмети, які дуже вигідно доповнюють їх костюми.
Велику частину часу маски проводять нерухомо, позуючи фотографам. Відбувається це, зрозуміло, в основному на площі Сан-Марко і на набережній поряд. «Робочий» день починається рано – години з 6 ранку, коли можна спіймати вранішнє ніжне сонце і площа Сан-Марко найбільш виграшно освітлена, і триває до вечера, коли сонце сідає за Джудекке і Венеціанський Лев кидає свою тінь на площу Сан-Марко. Справжні маски виходять на вулицю саме на світанку, позують до обіду, потім недовгий відпочинок – і знову на набережну – до заходу. Праця це дуже важка. Мистецтво позування і жесту, як і декор самих костюмів – також доведені до повної досконалості.
Венецианский Карнавал из Черкасс. Турагентство Компас.

Шановні друзі!

На нашому сайті Ви можете on-line в будь-який час
доби або з нашою допомогою в офісі агенції :

З нами – краще!

error: Content is protected !!