Замовити
Х

Не маєте часу або бажання займатися пошуком Вашого туру?
Довірте це нам, надіславши повідомлення.

Ви вже плануєте свою подорож?
Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Х

Заповніть, будь ласка, форму замовлення туру, обов'язково вказавши Ваш номер телефону. Ми найближчим часом зв'яжемося з Вами для подальшої роботи за запитом. Дане замовлення Вас ні до чого не зобов'язує, а лише спрощує роботу менеджера. Ваші побажання не залишаться без уваги.

Отримуйте спеціальні пропозиції
від Компаса першими!
Х

З чого почати знайомство з Будапештом?

Будапешт з Черкас. Турагенція Компас.

Поїхати в Будапешт варто лише для того, щоб покуштувати знаменитий угорський гуляш, золотисте токайське вино і мигдально-шоколадний торт Естерхазі, а нагуляти апетит перед гастрономічним святом можна в ході прогулянки по угорській столиці.

Парламент Угорщини

Своє знайомство з Будапештом варто почати на площі «Лайоша Кошута», названої на честь угорського прем’єра і президента, який прославився тим, що завоював незалежність для Угорщини від династії Габсбургів під час революції 1848-1849 років.

Саме на площі «Лайоша Кошута» знаходиться центральний вхід до будівлі парламенту Угорщини. Угорський парламент-  це справжній палац, який через численні арки і шпилі виглядає особливо елегантно і зовні нагадує Вестмінстерський палац в Лондоні. Перше засідання в Парламенті було проведено в 1896 році, хоча на той час будівництво палацу ще навіть не було закінчене. Відвідання цього місця варто витраченого на це часу і грошей, адже внутрішнє оздоблення і чудовий інтер’єр цієї будівлі не залишить вас байдужим.

Національний банк Угорщини

За отримання права побудувати Національний банк Угорщини боролися вісім відомих архітекторів. В результаті цієї високої честі спорудити будівлю банку був удостоєний угорський архітектор Ігнац Алпар, а саму будівлю було вирішено побудувати на місці в’язниці. Якщо пройтися уздовж будівлі банку, повернути ліворуч за кут і пройшовши пару кроків повернути праворуч, на вулицю Hercegprimas, то можна побачити базиліку «Святого Стефана».

Базиліка Святого Стефана

Базиліка названа на честь першого короля Угорського королівства – Іштвана, який правив країною впродовж 37 років і за час свого перебування на троні зробив досить багато для Угорщини. Серед найвидатніших досягнень короля Стефана були звернення угорців у християнство і скасування рабства.

Внутрішнє оздоблення церкви дивує своїми розмірами і елегантністю всіх, хто відвідує цю базиліку вперше. У центральній частині храму розташовано скриньку з мощами, де лежить права рука короля Іштвана. Якщо у вас достатньо часу, можна піднятися на самий верх на оглядовий майданчик базиліки і подивитися на центр Будапешта з висоти 75 метрів. У цьому районі столиці розташовані численні кафе і ресторани, так що вам буде легко знайти місце для того, щоб пообідати і трохи перепочити.

Мост Сечені в Будапешті

Продовжити своє знайомство з Будапештом варто з відвідин моста «Сечені», який названий на честь угорського графа Іштвана (Стефана) Сечені, з ініціативи якого він і був побудований восени 1849. Міст «Сечені» поєднав обидва береги Дунаю, завдяки чому місто Буда і місто Пешт злилися в один – Будапешт. Міст серйозно постраждав на початку 1945 року (коли фашисти, що втікали від радянських військ, по-варварськи підірвали його), але вже в 1949 році цей пам’ятник архітектури був повністю відновлений.

Рибацький Бастіон в Будапешті

Радимо також відвідати Рибальський бастіон, який був споруджений як архітектурний фон для розміщеної поруч церкви Матяша і який ніколи не мав оборонного значення, не дивлячись на свою назву. Рибальський бастіон розташований на Кріпосному пагорбі, звідки відкривається чудовий вид на будівлю парламенту і другий берег Дунаю.

Бастіон має шість невеликих веж і одну центральну вежу, які символізують сім племен, що заснували Угорщину в стародавні часи. Посеред бастіону стоїть кінна статуя першого короля Угорщини – святого Стефана, на постаменті пам’ятника можна побачити сцену коронації короля, а над самим бастіоном височить церква «Святого Матяша».

Церква Святого Матяша в Будапешті

У 1015 році перший король Угорщини Іштван звів на цьому місці храм на честь Діви Марії, який був зруйнований 1242 року монголами, що йшли війною на захід під час їх вторгнення в Європу. Пізніше церква кілька разів перебудовувалася, поки не набула свого сучасного вигляду за часів правління короля Матьяше Хуньяді (Корвін). Сам король Матяш Хуньяді двічі вінчався в цій церкві і з тих пір храм стали звати на честь Матяша. Всередині церква багато прикрашена кольоровими вітражами і золотом. Крім того, в храмі є підземний склеп, в якому знаходиться музей церковного мистецтва.

Палац Шандора - резиденція президентів Угорщини

Будучи в Будапешті, варто також поглянути на «Палац Шандора», який був побудований на початку XIX століття і названий на честь графа Вінсента Шандора. Цей двоповерховий особняк був зруйнований дощенту під час Другої світової війни і довгий час угорці працювали над його відновленням. Після завершення процесу реставрації, в січні 2003 року, палац був перетворений на резиденцію президента Угорщини. За два кроки від резиденції знаходяться підйомники, чудовий оглядовий майданчик і кінцева точка нашого маршруту по Будапешту – «Замок Буда» з розміщеною в ньому «Угорською національною галереєю».

Замок Буда та імператорський палац в Будапешті

Перший замок Буда на пагорбі був побудований ще в середині XIII століття. Замок був значно розширений за короля Сигізмунда і став одним з найбільших в пізньому Середньовіччі, але в 1686 році в ході облоги Будапешта більшість будівель замку були зруйновані.

На початку XVIII століття на місці зруйнованих будівель середньовічного замку Габсбурги почали будувати свій імператорський палац в стилі бароко, який повинен був стати одним з найбільш розкішних і великих палаців Європи. Відомо, що вже в 1867 році в новозбудованому палаці був коронований австрійський імператор і на той час король Угорщини Франц Йосип I.

Під час Другої світової війни цей гігантський імператорський палац був знову сильно пошкоджений, але після закінчення війни він був ретельно відреставрований. Великомасштабні роботи по реконструкції дозволили відтворити всю пишноту імператорського палацу, а також збережених фрагментів середньовічного замку.

Будапешт из Черкасс. Турагентство Компас.

Шановні друзі!

На нашому сайті Ви можете on-line в будь-який час
доби або з нашою допомогою в офісі агенції :

З нами – краще!

error: Content is protected !!